Marshall Boya Suçlu Müşteri Mi?

Rıdvan Rıdvan25 Eylül 11:02

"Renklerdir hayatı" sloganıyla piyasanın öncü markalarından olan Marshall, bayisinden aldığım ve katalogdaki renkle uzaktan yakından ilgisi olmayan boyadaki suçu bana yıktı.

Gri tonlarında olması gereken "Bohem gri" rengi duvara sürüldüğünde koyu Mavi tonlarında bir renk ortaya çıkardı. Bu renk beni rahatsız ettiğinden boyanın renk tonunu açmak için 15 litrelik galona Marshall'ın 1 litrelik beyaz boyasını ekledim. Renklerde çok fazla bir değişiklik olmadı. Ortaya çıkan Mavi tonlu rengi yetkililere bildirdiğimde "içine beyaz boya eklediğiniz için yapabileceğimiz bir şey yok" cevabını aldım. Aslında beyaz boyayı ekledikten sonra ilk aldığım renk ile arasında gözle görünen bir fark olmadığı ortadaydı. Yine de tam emin olmak için ilk aldığım ve sonradan üzerine beyaz boya eklediğim numuneleri ve kartelanın üzerindeki renkleri karşılaştırdım. Sonuç; gözle görülebilir bir fark yok. Yaklaşık 10 gün boyunca evin diğer odalarını boyatmadım ve ev savaş alanı gibi darmadağın bir şekilde kaldı. Boyacı ustalara verdiğim para da, boyaya verdiğim para da hiç oldu. Suçlu olan ben oldum. Marshall pişmanlıktır!

  • - Görüntüleme
  • 1Destekçi

Cevaplar

profile-icon Rıdvan 3 hafta önce

Karteladan seçerek bayiden 15 litre aldığım orijinal boyanın numunesini de sonradan 1 litre beyaz boya ekleyerek tonunu açtığım boyayı da ekte paylaştığım kartelanın üzerine damlattım. Karteladaki beğendiğim rengk ile bana satılan ve sonradan tonunu açtığım boyanın renkleri arasındaki farklı kamuoyunun takdirine sunuyorum. Ki almış olduğum ve hiçbir şekilde kullanmadığım kilit taşı boyasını "bayiden kaynaklı" sorun olduğunu söyleyerek değiştirdiler. Kilit taşındaki "bayi hatasını" kabul eden ama 15 litre'lik bohem grisine eklediğim 1 litre boyayı bahane eden firma hiçbir sorumluluk göstermiyor. Bana yaşattıkları maddi mağduriyetin yanında beni suçlu bulmaları ise ironik bir durum.

Marshall Boya Logo Marshall Boya 3 hafta önce

Müşterimiz kartelamızdan seçmiş olduğu bohem gri ve kilit taşı renklerini bayimizden istemiş ve bayimiz ürünü renklendirip vermiştir. Müşterimiz kendi beğendiği renklerin biraz daha açık olmasını istemiş ve bayimizden 2,5 litre beyaz ürün alıp içine karıştırmıştır . Kullanılan beyaz boya miktarınca müşteri memnuniyeti sağlanmıştır.

Marshall Boya Logo Marshall Boya 25 Eylül 17:01

Sayın ilgili; Öncelikle müşterimize Marshall markasını tercih etmiş olmasından dolayı teşekkür ediyoruz. Kendisiyle en kısa sürede iletişime geçilecektir. Saygılarımızla...

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler