09 Nisan 2013

Markafoni.com Tarafından Parama Haksızca El Konuldu!

İlgili siteden 22/03/2013 tarihinde aldığım 2 adet 89.99 tl'lik T-Shirt'ten 1 tanesini iade ettim. Param iade edilmiş; ancak kullandığım bir indirim kuponu yok sayılarak eksik iade işlemi gerçekleştirilmiş ve o yok sayılan kupon hesabıma geri yüklenmiş. Aldığım 2 ürün de tek başına verdikleri alt limit sınırını geçiyordu (75 tl). Kendilerince oran-orantı uyguladıklarını söylüyorlar ancak bu yasal değil ve bu konuyla ilgili web sitelerinde hiçbir bilgi yazmıyor. Online yardım üzerinden 2 görevliyle konuştum, mail atmamı söylediler; mail attım cevap vermediler. Güvenilir bir e-ticaret sitesi bu şekilde davranmaz

Sip no: 48613180571343

Bana Sikayetvar'a verdiğim iletişim bilgilerinden ulaşınız...

Ali 74 Okunma

Cevaplar

  • Ali09 Nisan 2013

    görevli markafoni çalışanlarıyla bu konu hakkında uzunca görüştük. onlar aşağıdaki bilgilendirmenin iade yapıldıktan sonra gelen mail'de ve alışverişi tamamlamadan karşınıza çıkan sözleşmede yazdığını söylüyorlar. "Kupon kullanarak tamamlamış olduğunuz siparişlerde, iade işlemleri oran/orantı şeklinde hesaplanmaktadır. İade işleminizde ürün bedelinin bir kısmı para iadesi bir kısmı ise kupon iadesi olarak yansıtılmaktadır." biricisi; bu bilginin sipariş vermeden önce tüketicilerin görebileceği bir yerde yayınlanması gerekir; sipariş tamamlanıp, iade ediltikten sonra gelen mail'de değil. ikincisi; sözleşmeye konulan bu bilgilendirmenin hiçbir hükmü yoktur. öneride bulunanın ileride çok sayıda yapacağı benzer sözleşmelerde kullanılmak üzere, "önceden" "tek taraflı olarak" belirlediği sözleşme hükümlerine "genel işlem koşulları" denir. markafoninin müşterilerine sunduğu sözleşme de "genel işlem koşulları"na tabiidir. bu sözleşmelere koyulan karşı tarafın yararına aykırı hükümler yazılmamış sayılırlar ( tbk 21/1). önceden hazırlanan bu hükümlere karşı pazarlık olanağı bulunmayan, çeşitli nedenlerle, önerilen koşulları çok kere -bazen okumadan- aynen kabul etmek durumunda olan vatandaşı kanunumuz korur. ben burada markafoni'nin doğru olanı yapıp para iademi gerçekleştirmesini ve yukarıdaki bilgiyi bundan sonra sitelerinde yayınlamalarını beklerdim; ancak maalesef bu mümkün olmadı. telefonda da mete bey'e belirttiğim gibi, hakkımı ilerleyen günlerde tüketici hakem heyeti'nde arayacağım.

  • xMarkafoni.com Temsilcisi09 Nisan 2013

    Ali Bey’in iadesi hakkında, Müşterimize sistemdeki ve Şikayetvar sitesi üzerindeki iletişim bilgilerinden ulaşılamadığı için e-posta yoluyla geri dönüş yapılmıştır. Size yardımcı olmak, probleminizi memnuniyetinizle çözüme ulaştırmak için buradayız. Daha hızlı çözüm ve Markafoni hakkında her türlü sorunuz için “Destek” bölümümüzden 7/24 bize ulaşabilirsiniz. http://www.markafoni.com/support/technical/ Daha hızlı çözüm için 444 1 VIP (444 1 847)

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön