Mapfre Genel Sigorta Çalınan Aracımın Ödemesini Yapmadı!

Ufuk U. |

17.12.2015'te evimin önündeki aracım çalındı. 30 günlük süre içerisinde araç bulunamadı. Mapfre'nin istediği bütün belgeler teslim edildi, araç sicili silindi. Ve istekleri üzerine Noter'den "araç bulunduğunda araç Mapfre sigortanındır" yazılı vekaletname, araç ruhsatı ve anahtarıyla teslim edildi.

Mapfre ödemeyi bir türlü gerçekleştirmedi ve 40. günde araç bulundu ve Mapfre ödeme yapmayacağını, aracı almam gerektiğini söyledi. Yasal olarak aracın kendilerine ait olduğunu, ödeme yapmaları gerektiği, arabanın değer kaybettiğini bildirdik.

Ayrıca psikolojikman bu aracı kullanmak istemediğimizi, aracın içinde neler yapıldığını ve araç ile olası suçlar bile işlenebileceğini anlatmaya çalışsak da Mapfre Genel Sigorta hiç oralı olmadı ve sürekli olumsuz cevaplar verdi. Hakkımı hukuki yollarla arayacağım. Bu süreçte gerek müşteri hizmetlerinin ve personelinin kibirli ve ilgisiz tavırlarını da unutmayacağım!

Etiketler :

Ödeme Yapmama

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Ufuk U.
  17 Mart
  21:54

  bugün itibariyle olayin üzerinden 3 ay geçti. Mapfre ödemeyi gerçekleştirmeyip, ısrarla arabamı servise çekmemi istemişti. Yetkili servis (ciftçiler holding) expertiz yapıp en az 35 bin TL masrafı olduğunu rapor edip, arabanın onarılması durumunda bile sorun yaşayacağımı belirtti. çünkü araç tavandan yere kadar su içindeydi. Mapfre sigorta bu aşamada da kendini gösterdi. Bugün Yetkili servisi aradığımda Mapfre'nin isteği üzerine Sırf araç pert olmasın diye fiyat düşürüp masrafı 25 bin TL'ye düşürmüşler. Bu nasıl bir anlayıştır. 3 Aydır arabasız bıraktıkları için mahcup olmadıkları gibi hala daha çok kazanma derdindeler. Toplu taşımaların güvenli olmadığı bu günlerde araçsız bıraktılar!

 • Ufuk U.
  01 Mart
  11:07

  Aracı görmek için otoparka gittim. Araç su içinde. Tavandan zemine sırılsıklam. araç çalışmıyor. Ve bir sürü problem var. Mapfre ise hala ödeme yapmayıp aracı üzerime almamı söylüyor. Müşteri mağduriyeti umurlarında bile değil. Aracı teslim almazsanız bir şey yapamayız diyorlar. Hala kendi çıkarlarının peşindeler. Aracı üstüne al da bizi kurtarın Ufuk Bey.

 • Ufuk U.
  18 Şubat
  22:34

  Sonucu buradan paylasir misiniz? parasını odemeyelim nasıl olsa müşteri bizi dava ederse dava sonuclanana kadar 2 yıl aracsiz kalmayi goze alamaz. Merak etmeyin ama polis raporunu bekliyorum. Çünkü calinan aracın baskasina satilma ihtimali de var. Emniyet bunu tamamladiginda en kısa sure içinde Mapfre'yi dava edeceğim

 • 16 Şubat
  20:51

  Sayın İlgili,

  Müşterimizin talebi sonuçlanmış olup, ilgili departmanımız tarafından müşterimize bilgilendirme yapılmıştır.

  Saygılarımızla,

  Müşteri İlişkileri Departmanı
  MAPFRE GENEL SİGORTA A.Ş

 • Ufuk U.
  11 Şubat
  14:25

  Mapfre Genel Sigorta ısrarla ödeme yapmayacağını ve hatta değer kaybını bile ödemeyeceğini söylüyor. Kaskonuzu Mapfre Genel Sigortadan yaptırmak ile kasko yaptırmamak arasında pek bir fark yok. Sigortalı umurlarında bile değil. Hem ödemeyi geciktiriyorlar, araç bulununca da ödemeyi yapmamıştık zaten diyorlar. Yazıklar olsun.

 • Ufuk U.
  09 Şubat
  13:55

  Ne zaman cevap vereceksiniz acaba?

 • 07 Şubat
  20:50

  Sayın İlgili,

  Tarafımıza ilettiğiniz konuyla ilgili araştırma yapılarak en kısa sürede tarafınıza bilgi verilecektir.

  Saygılarımızla,
  Mapfre Genel Sigorta · 04 Şubat