09 Ağustos 2016

Mapfre Genel Sigorta Araç Değer Kaybı Talebi!

28/07/2016'da Mapfre Genel Sigorta şirketine bağlı bir araçla maddi hasarlı trafik kazası geçirdik. Kaza sonrası aracımda sol iki kapı hasar aldı. Sbm kayıtlarındaki raporda karşı taraf %100 kusurlu bulundu ve yine aynı raporda "şirketler arası mutabakat" ibaresi yer almaktadır. Aracımı kasko şirketimin yönlendirdiği marka yetkili servisine onarım için götürdüm. Servis yetkilileri kapıların onarılamayacak seviyede olduğunu ve her iki kapının da değişmesi gerektiğini söylediler.

Aracım şu an yetkili serviste ve henüz bulunamayan sol arka kapının teminini beklemekte.
Aracımda kaza sonrası meydana gelen değer kaybı için konuyu internet yoluyla bildirdim. Benden konunun incelenmesi için aracımla ilgili birkaç bilgi ve kimlik numaramı ve hasar dosya numaralarını istediler. Onları da yazıp gönderdim fakat hala dönüş olmadı. Maillerime yanıt alamıyorum. Yardıma ihtiyacım var.

Emre 1.206 Okunma

Cevaplar

 • Emre 23 Ağustos 2016

  Bugün Mapfre genel sigortayı aradım dönüş yapmadıklarından dolayı. Telefondaki arkadaş değerlendirmenin sonuçlandığını ve hasarlı olan parçaların vidalı, sökülebilen parçalar olduğundan teminat dışı kaldığını belirtti. Birincisi araçlarda mekanik anlamda vida ile sabitlenmeyen şase ve tavan haricinde neresi vardır? Yaşanan kazada bu iki kısmın hasar alması durumunda araç içindeki kişilerin sağ ya da sağlam çıkma ihtimali zaten düşüktür. Bu değerlendirme sonucunu reddediyorum her türlü hukuki işlemi başlatacağım. Böyle saçma bir sebep olamaz ödeme yapmamak için.

 • Emre 22 Ağustos 2016

  Tüm evraklarımı Mapfre Genel Sigorta'ya gönderdim ancak değer kaybı dosyam hala sonuçlanmadı. Sürücülerin ve eksperin çektiği resimler mevcut, eksperin hazırladığı resimler mevcut, yetkili servisin kaskoya verdiği değişmesi gereken parçaların listesi mevcut, onarım sonucu yetkili servisin çıkarttığı fatura mevcut. Eksik olan nedir ki dosyam hala sonuçlanmadı ve kusursuz olduğum bu kazada aracımın kaybettiği değer ödenmiyor. Birazcık vicdan lütfen.

 • Mapfre Sigorta Temsilcisi10 Ağustos 2016

  Sayın İlgili, Müşterimizin talebi sonuçlanmış olup, ilgili departmanımız tarafından müşterimize bilgilendirme yapılmıştır. Saygılarımızla,

 • Mapfre Sigorta Temsilcisi09 Ağustos 2016

  Sayın İlgili, Tarafımıza ilettiğiniz konuyla ilgili araştırma yapılarak en kısa sürede tarafınıza bilgi verilecektir. Saygılarımızla,

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön