11 Mayıs 2015

Maltepe Üniversitesi İdare Mahkemesi Kararı!

Bu üniversitenin Hukuk Fakültesi son sınıf öğrencisiyim.
Ülkemizin içinde bulunduğu hukuk buhranının, adaletsizliğin en güncel örneklerine bu ülkenin Hukuk Fakültesi dekanlığı, rektörlüğü imza atmaktadır.


Dahil olduğumuz sınav yönetmeliğini ve çan eğrisi sistemi hiçe sayılarak 2. sınıf başlangıcından 3. sınıfın ikinci dönemine kadar ortalamalarımıza müdahale etmişlerdir. Çeşitli sınavlarda çıta öyle yükseltilmiştir ki 100 almayan (alan olmadı) AA notunu elde edememiştir.

Kerem 1.731 Okunma

Cevaplar

  • Kerem28 Mayıs 2015

    Http://i. Hizliresim.com/JYDvRB. Jpg Hocalarımız dahi hukuka aykırılığın farkında, hakkımızı aramamızı söylüyorlar, söyleyecek çok fazla söz yok!

  • Maltepe Üniversitesi Temsilcisi28 Mayıs 2015

    Üniversitemize şikayette adı geçen ilgili öğrenci tarafından bu yönde bir bildirimde bulunumadan doğrudan ilgili siteye yazılmıştır. 2547 sayılı Yasa ve ilgili Yönetmeliklere aykırı, her hangi bir mahkeme kararı ile çelişen hiçbir uygulama söz konusu değildir. Bağıl değerlendirme sistemi not girişlerinde sistemesel olarak uygulanmaktadır, kaldı ki otomasyon üzerinden girişlerde aksi bir uygulamamız söz konusu değildir. Her türlü bilgi, öneri, görüş ve çözüm taleplerinizi öncelikle 0216 626 10 50 telefonumuz kanalıyla bizlere ya da ilgili fakülte sekreterlik ve dakanlıklarına iletmenizi rica ederiz. Görüş ve önerilerini bizimle paylaşan tüm öğrenci ve aday öğrencilerimize üniversitemize duyduğu güven için teşekkür ederiz."

  • Kerem09 Mayıs 2015

    (Karakter sınırlaması nedeniyle buradan devam ediyorum) yani anlayacağınız, kendi ihdas ettikleri yönetmelik hükümlerine aykırı hareket eden sözde hukukçu yetiştiren insanlar bunlar. İdare mahkemesinde arkadaşlarımız bu hukuksuzluğa karşı dava açmış ve davayı kazanmışlardır. Ancak işin daha da trajik kısmı burada başlamaktadır. İdare mahkemesinin hükmünü yerine getirmemektedirler. Bu durum suça vücut vermektedir, kendileri savcılığa şikayet edilmiştir, ancak hukuksuzluk yuvası olan bu kurum buna rağmen hükmün gereğini yerine getirmemektedir. Yurt dışında hedeflediğim üniversitede yüksek lisans yapmak için belirli bir ortalamayı yakalamam gerekiyor, normal şartlarda bu ortalamaya rahatlıkla sahip olacakken sayın üniversitemizin tecavüzü sonucu tam sınırlardayım. Büyük stres içindeyim, yiyecek tırnağım kalmadı. Benim durumumda olan pek çok öğrenci olduğuna da eminim. Sözün özü, bu hukuk tanımaz üniversiteden uzak durun.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön