29 Ocak 2014 #2264026

Maltepe Belediyesi Otobüs İstiyoruz!

Ben Maltepe Zümrütevler'de ikamet ediyorum. Oturduğum yer Emek Caddesine çok yakın. Şikayetim; bu güzergahtan Maltepe'ye inen minibüs dışında vasıta olmaması. Oysa ki yaklaşık 2000 kişinin ikamet ettiği Nishadalar, Nar City gibi siteler bu güzergahta bulunuyor.


Minibüsler bu kadar kişinin ulaşım ihtiyacı için yeterli kapasiteye sahip değil. Ayakta yolcu sayısı 10 iken 30'a, 40'a yükseliyor ve biz çoğu zaman doluluk sebebiyle minibüsleri kullanamıyoruz. Kullanmak için 9:30'a kadar beklememiz gerekiyor, bu süre zarfında da işe geç kalıyoruz.


Bu saatte bile yoğunluk oluyor ve biz bayanlar erkek yolcularla rahatsız edici bir yakınlıkta yolculuk etmek durumunda kalıyoruz. Otobüs istiyoruz...

Canan 386 Okunma

Cevaplar

  • Maltepe Belediyesi Temsilcisi08 Aralık 2014

    Merhaba Canan kardeşim, otobüsler İETT ve bu sebeple de İBB' nin yetkisinde. Yerel yönetim olarak biz de sizlerin sorun ve şikayetlerinin çözülebilmesi adına bu kurumlarımızla irtibata geçiyoruz. Bu anlamda sizde isteklerinizi vatandaş olarak bu kurumlardan talep ettiğiniz taktirde çözüme daha çabuk ulaşabileceğimizi düşünüyorum. Dostça selamlar.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön