18 Aralık 2015

Maltepe Belediyesi Mapark!

Hiçbir bilgilendirme yapmadan 12 tan muhtarı toplayıp biz buraları vatandaşın sokaklarını sattık, bunlardan ücret alacağız deyip vatandaşa hiçbir uyarı yapmadan sokakları otoparka çevrilmesinin ve günlük 27 TL gibi yüksek bir fiyatı nasıl aldığınızı O sokakta oturan vatandaşın arabasını nereye park edeceğini kapısının önünde park ettiğinde aylık 267 TL abonman bedeli istediklerini açıklar mısınız?

Burak 856 Okunma

Cevaplar

  • Burak 16 Haziran 2016

    Hangi yasaya göre yapıyorsunuz buunu

  • Burak 01 Şubat 2016

    Her sokaktan farklı ücret alıyorlar ve sokaktabelaları yok büyük şehir belediyesi 5216 sayılı kanuna aykırı iptal ettik diye yazı gönderiyor Maltepe Belediyesi haraç toplamaya devam ediyor.

  • Maltepe Belediyesi Temsilcisi28 Ocak 2016

    Maltepe'nin önemli ve trafik açısından sıkıntılı olan noktalarında yapılan bir uygulama kardeşim. İBB yasaları çerçevesinde hukuki bir şey.. Aşağıda hukuki açıklamamızı paylaşıyoruz. Dostça selamlar... Projenin uygulama modeli ve çalışmalarının alt yapısı, Karayolları Trafik Kanunu´nun 10. maddesinin b/1 maddesinin ve 5393 sayılı Belediye Kanunu´nun 15/a maddesi ile 5216 sayılı Büyükşehir Belediyesi Kanunu´nun 7. maddesinin 2. kısmının a ve d maddelerine dayanmaktadır. Uygulama projesine esas teşkil eden proje protokolü de, 5393 sayılı Belediye Kanunu´nun 75´inci maddesine göre hazırlanıp yetkili makamca onaylanmış bir protokoldür. Sistemle kaç kişi istihdam edilecek? Maltepe Belediyesi tarafından faaliyete geçirilen parkomat uygulaması sayesinde birçok vatandaşımıza iş olanağı sunulmaktadır. İlk etapta 40 kişi ile faaliyete geçen uygulama ilk senenin sonunda çalışan sayısını 150 kişiye; ikinci senenin sonunda ise bu sayıyı 220 kişiye çıkarmayı hedeflemektedir. Parkomat sistemi, engelli vatandaşlarımız için ücretsizdir. Parkomat sistemi her gün uygulanıyor mu? Mevcut yerler itibariyle parkomat (duraklama) uygulaması Rıhtım caddesi hariç Pazar günü uygulanmamaktadır. Neden böyle bir sisteme ihtiyaç duyuldu? -Mevcut kapalı ya da açık otopark imkanı olduğu halde kısa bir mesafeyi yürümemek ya da cüzi bir park ücretini ödememek için yol kenarına gelişi güzel park eden vatandaşların tespit edilmesi. -Kamu hizmetlerine tahsisli binaların etrafına Kamu çalışanlarının sabahtan akşama kadar park etmesi neticesinde, vatandaşların park sorunuyla uğraşmaktan Kamu hizmetlerinden gecikmeli faydalanması ya da hiç faydalanamaması sorununun ortaya çıkması. -Özel firmaların kamuya tahsisli sokak aralarına gelişi güzel park ederek, trafik akışını etkilemesi ve ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın bu alanları kullanamaması. -Maltepe esnafının kendi işletmelerinin önüne şahsi arabalarını sabahtan akşama kadar park etmeleri neticesinde bölgedeki bütün esnafların müşteri kaybetmesi. -Maltepe ilçesine ticari veya turistik amaçla İstanbul´un diğer ilçelerinden ya da diğer illerimizden gelen vatandaşlarımızın park sorunu ve parklanma hizmeti konusunda rehberlik hizmeti alamaması nedeni ile Maltepe ilçemizden ayrılması ve tekrar gelmeyi tercih etmemesi; bununda ilçe ekonomisine zarar vermesi. -Oturduğu konutun yakınına park etmek isteyen vatandaşlarımızın sokakla ilgisi olmayan ya da bu bölgede mevcut bir ticari işletmeye gelen vatandaşların gelişi güzel parklanması neticesinde park edecek yer bulamaması.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön