Macfit Üyeliğimi İptal Edemiyorum

Feride Feride05 Nisan 14:02

Macfit'e 1 aylık üyelik yaptırmıştım. Coronavirüs salgını yüzünden İzmir Buca'dan Çanakkale'ye dönmek zorunda kaldım. Üyeliğimi iptal ettirmek istiyorum, fakat internet sitesinden bu mümkün olmuyor. Telefonda ulaşamıyorsunuz. Site de spor salonuna giderek iptal edebilirsiniz diyor, fakat ben şehir dışındayım. İzmir de olsam bile salon kapalı. 

Bu da yetmezmiş gibi kafalarınca rastgele fatura kesiyorlar. Daha 1 aylık süremin sonuna gelmeme ve herhangi bir ek hizmet almama rağmen ek 100 TL fatura yollamışlar. Birkaç gün içinde kurum tarafından gerekli düzeltmeler ve üyelik iptali yapılmazsa gerekli yerlere şikayetler de bulunacağım.  Zor süreçte bu yapılmaz cidden el insaf. 

Cevaplar

profile-icon Feride 10 Nisan 12:22

İlk mesaj için düzeltme: *gelmememe *yapmamama

profile-icon Feride 06 Nisan 17:49

Macfit ten bugün bir cevap geldi. "Değerli Üyemiz, t. C. Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın 16 Mart 2020 tarihli spor salonlarına ilişkin aldığı karara istinaden Türkiye genelinde tüm kulüplerimiz bir sonraki talimata kadar geçici süre ile kapalı olacaktır. Kulüplerimizin kapalı olduğu süre boyunca üyeliğiniz dondurulmuş olacaktır. Bu süreçte tüm haklarınız saklı kalacak şekilde, üyelik iptalinizle ilgili işlemleri kulüp açıldıktan sonra kulübünüzü ziyaret ederek yapabilirsiniz. Kulüplerimizin açılış tarihi belli olduğunda sizi mutlaka bilgilendireceğiz. Sağlıklı günler dileriz." Şeklinde otomatik bir cevap. Bu cevap beni asla tatmin etmedi. Şu an olağanüstü bir hal yaşıyoruz. Sürecin ne kadar süreceği belli değil. Ben üyeliğimi dondormak değil iptal etmek istiyorum. Neyin ne olacağı belli değil ve şu an dondurma işleminde de fatura kesiyor. Şu an macfit in bu yaptığı mağdur etmekten başka bir şey değil. Yazık. Bu sürecin sonunda Tüketici Hakları mahkemesine başvuru yapacağım. Mağdur olan herkesinde hakkını aramasını rica ediyorum.

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler