05 Şubat 2014 #2277030

Lovato Türkiye LPG Sistemi Takılı Aracım Fazla Yakıt Tüketiyor

4 ay önce arcıma Lovato marka tüp taktırdım. İlk taktırdığımda 92 TL'ye dolan depomla 382 km yol yapıyordum. Şu anda 110 TL'ye dolduruyorum ve 250 km yol yapıyorum. Tüpü taktırdığım yere bugün itibarı ile 6 kez gittim 10 gün önce enjektörleri değiştirdik bugünde beyin değişti ve tekrardan denemeye aldık ve ben tük takıldıktan 20 gün sonra yüksek bir yakıt tüketimiyle karşılaştım.


Aracın değişecek bir yeri kalmadı bu seferde tasarruf sağlamazsa ne yapmam gerek 1700 tüp artı 3000 TL'ye yakın masraf. Kuşadasından İzmir'e git gel 6 defa. Ben ne zaman yüzde 40 tasarruf sağlayacağım yada bu yakıt tüketimi normal mi? Honda kullanan arkadaşlarıma soruyorum 27-28 kuruş benim araç 40 kuruş yakıyor.

Erhan 2.780 Okunma

Cevaplar

 • Erhan20 Şubat 2014

  yakıtımı opetten alıyorum..evimin yanında..bu gün itibari ile tekrar deniyorum...ama benzin değerleri 54 krş yazmiştim hiz bu zamna kadar bu kadar çıkmamıştı tabiki hava şartlarıda var.en son değerlerle size dönücem..

 • Lovato Türkiye Temsilcisi20 Şubat 2014

  Bilgi verebilirseniz sevinirim. Şehir içi şehir dışı kullanımda ve yakıtı aldığınız yer farklı ise farklı değerlerle karşılaşabiliriz. Önemle belirtiyorum ki aynı koşullarda ölçüm yapılması bizim için çok önemli. Yakıtı hangi firmadan ve ne kadardan alıyorsunuz? Satın aldığınız yakıtın kalitesi ve yanıcılık oranının öneminden hiç bahsetmiyorum. Saygılar

 • Lovato Türkiye Temsilcisi19 Şubat 2014

  54 krş yakan bir araç 35 kuruşa düşüyorsa bu normaldir. Saygılar

 • Erhan18 Şubat 2014

  ANLADIĞIM ŞU AN YAKIT TÜKETİMİ DOĞRUMUDUR.....35 KRŞ LPG DE NORMALMİ...ŞEHİR DIŞI 27 KRŞ...

 • Lovato Türkiye Temsilcisi18 Şubat 2014

  Sayın Müşterimiz, Yaptığınız ölçümler ve yararlı bilgiler için teşekkürler. Gittiğiniz yol koşulları lpg ölçümünde de benzinde de çok önemlidir. Örneğin sabit hız sabit ağırlık ve aynı yolda hava iyi iken gitmek ve yağmurlu iken gidişlerde dahi sürtünme farklı olacağı için yakıt değerleri farklı çıkacaktır. Aynı aracı siz kullanın ya da ben kullanayım gittiğimiz yol dümdüz bir yol olsun yakıt değerleri yine farklı çıkabilir. İlk mesajınızdaki ölçümlere baktığımda yakıt değerleri normal görünüyor diyebilirim. Hatta havalar biraz daha ısınıp da yaz lpg'si dediğimiz standart lpg ile yakıtınız daha da düşük çıkacaktır. Otomatik vites Hondalar konusunda bilgim şu yönde. İstanbul koşullarında şehir içi 65-70 krş yakıtı var bu araçların ve lpg ile 40-45 krş yakıt çıkıyor. Bu koşullar için de yakıt normal görünüyor. Başka araçlarla kıyas yapmak doğru görünebilir. Ancak o bahsettiğiniz aracı siz şu anda kendi aracınızı kullandığınız koşullarda kullandığınızda yakıt nasıl çıkacak asıl önemli olan budur. Diyeceğim, yakıt değerleriniz normal görünüyor. Hayırlı günler dilerim. Saygılar

 • Erhan17 Şubat 2014

  birde 100 tl benzinle kuşadasında izmire gidip geliyorum ortalam 250 km yol yapıyorum...fakat tüpte 100 gazla izmire gidip geliyorum 60 km şehir içi 280 km de gaz bitiyor bir dengesizlik var diğer honda sahipleri 30 kuruş şehir içi 25.27 kuruş şehir dışı yakıyor..birde gazı nerden alalım opetmi paetrol ofisimi....katkılı katkısız..

 • Lovato Türkiye Temsilcisi06 Şubat 2014

  Bilgi verebilirseniz sevinirim. Saygılar

 • Erhan05 Şubat 2014

  aracım 2008 civic otomatik.bugün gaz tüketimini ölçüyorum ..dün benzin tüketimini ölçtük depoyu doldurup 34 km gittim tekrar doldurdum 39 krş yaıt tüketti bunun 7 km şehir içi 26 km si otoban sonuş tekrar depo dolumu 39 krş.. dün gaz tüketimin de kontrol ettik depo doldurup.23 km yol gittik sonuç 5.50 tl 18 krş ...tekrardan bugün deniyorum..size yarın cevap yazabilirim .yardımcı olursanız sevinirim..

 • Lovato Türkiye Temsilcisi05 Şubat 2014

  Sayın Müşterimiz, Aracınız otomatik vites mi düz vites mi? Benzindeki yakıtını aynı şartlarda ölçme şansınız oldu mu? Bilgi verebilirseniz yardımcı olmaya çalışacağım. Saygılar

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön