26 Haziran 2013

Lovato Türkiye LPG Sistemi!

Yaklaşık iki ay kadar önce Lovato marka LPG kiti takılı Opel marka bir araç aldım. Gezi için İstanbul'a gittim. Aracım arıza yaptı. Zeytinburnu Opel Odak Servisinde aracımın motoru rektefe edildi. Nedeni ise araçta mevcut olan LPG sistemi. Aracı 3500 TL'ye yaptırdım. Lovato marka LPG kitini de söktürdüm.


Ruhsata işli LPG'yi ruhsattan sildirmek için çizilecek projeye esas olmak üzere hazırlanan TSE belgesini Giresun da bulanan Lovato bayi Millenyum Otogaz servisine imzalatmak için gittiğimde servis yetkilisi olan şahıs araçtan LPG'nin çıkartıldığı ile ilgili TSE belgesini imzalamadı. Beni mağdur etti. Bu LPG takılıp müşterinin parası alınır iken iyi de sökülüp işlem yapılırken kötü mü?

Halil 2.002 Okunma

Cevaplar

 • Lovato Türkiye Temsilcisi03 Temmuz 2013

  Şikayetinizin çözümünü yukarıda anlattım. Söküm projesi evrağı olan bir bayi bulmak ve evrakları oraya imzalatmak. Söküm yaptığımız durumlar oluyor, biz ürünün sökülmesine, para iadesi yapılmasına karşı değiliz. Karşı olduğumuz nokta bir tartışma ortamına sürüklüyor. Size tekrar geçmiş olsun. Saygılar

 • Halil01 Temmuz 2013

  Sayın Yetkili; Aracımdaki arızanın lpg den kaynaklandığını sadece Opel Odak söylemedi. Ordu Opel Ateş ve Trabzon Opel Vardallar yetkili servisleri de söyledi. Firmanızı ben suçlamıyorum lütfen siz de Opel yetkili servislerini suçlamayınız. Lpg araca öyle zarar vermişti ki aracı benzinden lpg 'ye aldığımda dizel gibi çalışıyordu. Bu hususlar şikayetimin dışında olan konular. Lpg den hiç bir şikayetim olmasa dahi lpg taktırmak kadar söktürmekte hakkımdır. Lpg montajı yapabilen bir firmanın söküm yetkisi mutlaka vardır. Olmasa dahi müşteriye yardımcı olmalı yönlendirmeli. 'Ben lavatonun bayisiyim, söküme ilişkin TSE belgesini imzalamam, lavato firmasını karşıma alamam' diyerek müşterinin mağduriyetine mahal verilmemeli. Lavato lpg kitinin aracın motoruna zarar verdiği açık bir şekilde ortada iken bu hususu tartışmanın bir anlamı yok. Şikayet konusuna çözüm bulabiliyorsanız gereğini yapın. Çözüm bulamıyorsanız yapacak bir şey yoktur.

 • Lovato Türkiye Temsilcisi01 Temmuz 2013

  Bu evrakları imzalayacak olan bayinin söküm projesi yetki belgesi olması gerekiyor. Bu yetki belgesi olmadan imzalayamaz. Giresun'daki bayide bu evraklar olmadığı için imzalamıyordur. Arayacağınız belge adı "Söküm Projesi Yetkisi". Lütfen bu yetki belgesi olan bir firmaya başvurunuz. Aracınızda lpg'nin verdiği zarar konusunda kafamdaki soru işaretlerini durduramıyorum. Anlaşılan Opel Odak yetkili servisi güzel para emen bir firma, lpg konusunda da ciddi ön yargıları mevcut. Aynı sorunu yaşayan ve LPG'li olmayan binlerce araç vardır. Onlar için neye çamur atarlar merak ediyorum.

 • Halil30 Haziran 2013

  Şikayetle ilgili kurumsal süreç ve uygulamaları ile şikayet için ürettiği çözümden memnun değilim. Kesinlikle tercih etmem. Kimse bilerek aracına zarar vermek istemez. Lavato aracın motoruna zarar veriyor. Zararı karşılamalı

 • Halil30 Haziran 2013

  Sayı Yetkili; TSE'den alınan evrakı Giresun Merkezdeki bayiniz imzalamıyor. Benim mağduriyetime neden oluyor. Sorunum bu. Aracıma gelince 2004 model Opel Astra HB. sorunu ise lpg aracın motoruna zarar vermiş. 3500 TL harcayıp motor yaptırdım. Motorda supap kayıtları ve pistonlar zarar gördüğünden değişti. Lavato marka lpg kitini 21/09/2011 tarihinde Kırklareli Lüleburgaz Karbüratörcü İlhan Usta Lpg ünvanlı bayiniz takmış. Ben aracı üç ay önce satın aldım. Motor rektefesini de İstanbul Zeytinburnu Opel Odak yetkili seviste yaptırdım. Motora lpg nin zarar verdiğini bu servis beyan etti ve ben de bu serviste lpg sistemini söktürdüm. LPG sisteminin parçaları halen bende.lpg araca 160000 km takılmış, söktürdüğümde 174000'de idi.

 • Lovato Türkiye Temsilcisi27 Haziran 2013

  Sayın Müşterimiz, Söküm projesi için TSE'den ayrı evraklar alınması gerekiyor. Bu yetki evrakları olmayan firmalar bu kağıtları imzalar ise ciddi problemler yaşar. Sorun yaşadığınız durum bununla alakalı olabilir diye düşünmekteyim. Asıl merak ettiğim aracınızdaki sorun tam olarak neydi, ne işlem yapıldı, montajı hangi bayi yapmış ve lpg sisteminin parçaları halen sizde mi? Sistemimiz çok güzel çalışan bir sistem ve aracınız eşdeğeri sayısız araca montaj yapıldı. Keşke sorun yaşadığınızda ilk bize ulaşsaydınız, ne yapabiliriz bir görüşseydik. Saygılar

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön