12 Mayıs
#11960182

Little Big'in İade Ayıbı!

Little Big Ümraniye mağazasından 12,05,2019 tarihinde eşime hediye olarak kot mont satın aldım. Eve geldiğimde eşim hediyeyi beğenmedi başka bir ürün bakmak için 2 saat sonra tekrardan mağazaya gittik. Eşim mağazada beğendiği bir ürün bulamadığı için ürünü iade etmek istedik. Aynı gün içinde olmasına rağmen mağaza sorumlusu biz kurumsal bir firmayız bizim böyle bir uygulamamız yok diyerek ürünü iade alamayacağını söyledi. Resmen insanları beğenmediği bir ürünü giymeye mahkum ediyorsunuz.


Bu durumu Little Big gibi kurumsal bir firmaya hiç yakıştıramadım. İlk defa sizin firmanızla böyle bir sorun yaşadım. Diğer giyim firmalarında bu şekilde sorun yaşamadım ve kolaylıkla iadelerimi gerçekleştirdim. Şimdi sizden dileğim tüketici kanununa göre 7 gün içinde aldığım bir ürünü kayıtsız koşulsuz iade hakkına sahipken bu muameleyi müşterilerinize tüketici kanunun hangi maddesine göre yapmaktasınız. Hukuku hakkımı kullanmak üzere yazılı olarak bilgi vermenizi rica ederim.

Mehmet Mehmet 207 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

  • Little Big Temsilcisi13 Mayıs

    Sayın Müşterimiz, Oncelıkle LTB yı tercıh ettıgınız ıcın teşekkür ederız. Mağazalarımızda yazılı da belırtıldıgı uzere fırma olarak ıade sıstemıyle çalışmamaktayız. 6502 sayılı kanuna göre İade yalnızca bilirkişi onaylı ayıplı urunlerde yapılmaktadır. Ancak urununuz kullanılmadı ve tadılat gormedıyse faturasıyla bırlıkte 30 gun ıcerısınde tum subelerımızden degısım yapabılırsınız. Fakat maalesef kı ıade sıstemımız bulunmamaktadır. Bu nedenle sıze yardımcı olunamamıştır. Bılgınıze Iyı günler dılerız…

Ziyaretçi Yorumları