24 Temmuz
#12322356

Little Big'de İade Edememe Sorunu

Bundan 10 gün evvel LTB markasından bir adet bayan jean pantolon aldım ve bedeni üzerime olmadı, değişim de istemiyorum iade edeceğim diyorum bana LTB jeans müşteri hizmetlerinin verdiği yanıt biz yıllardır iade prosedürü ile çalışmıyoruz, istediğiniz ürünle değişim yapabilirsiniz ama ürün iadesi almıyor ve ücret iadesi yapmıyoruz cevabı gerçekten tepemi attırdı. Görüşme kaydı 24.07.2019 16:15 civarındadır...
Nasıl bir kurum bu, iade kabul etmiyor, saygısız şekilde siz ürünü deneme şansı ve kasada yazan ibareyi göre göre satın aldınız diyor.


Ben kasada yazan her şeyi müşteri olarak okumak zorunda mıyım? Ürünü denedim ya da denemeden beğenip aldım bundan size ne? Memnun kalmadım iade edeceğim diyorum yok olmaz deniyor.Sayın LTB, Trendyol'a oraya buraya ürün tedarikçisi oluyorsunuz, oradan almış olsam paşa paşa iade kabul edeceksiniz de neden şahsi olarak alan bireysel müşterilerinizi süründürüyorsunuz?

Dilek Dilek 2.014 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

  • Dilek24 Temmuz

    Merhaba, Çözümsüz yanıta teşekkür etmiyorum. Bunu bende biliyorum. Değişim yapmayacağım diyorum iade edeceğim. Tedarikçi olduğunuz kurumdan gönderilen sebepli sebepsiz ürün iadesinde parayı iade yapıyorsunuz ama bireysel olunca yok! Bu ticaret ahlakına sığıyor mu da hemen Tüketici Hakları kanunundan bahsediyorsunuz. Çünkü siz para odaklısınız ve tedarikçiliğiniz iptal olur diye mecburen iade yapıyorsunuz onu da biliyoruz. Bende müşteri ilişkileri yönetimi yapıyorum, müşteriye yok sana bunu yapamayız demiyoruz. Çözüm sunuyoruz. Piyasa da LCW markası var bir çorap alıp iade bile yapabiliyorsunuz, niyesini nedenini sormuyorlar bile. Onlar bunu yapabiliyor diye örnekledim, ltb bir pantolon ücretine muhtaçsınız bu çıkıyor ortaya. İade etmemek için elinizden geleni yapıyorsunuz. Bundan sonra her tanıdığıma asla ltb den alışveriş yapmamasını söyleyeceğim.

  • Little Big Temsilcisi24 Temmuz

    Sayın Müşterimiz, Oncelıkle LTB yı tercıh ettıgınız ıcın teşekkür ederız. Mağazalarımızda yazılı da belırtıldıgı uzere fırma olarak ıade sıstemıyle çalışmamaktayız. 6502 sayılı kanuna göre İade yalnızca bilirkişi onaylı ayıplı urunlerde yapılmaktadır. Ancak urununuz kullanılmadı ve tadılat gormedıyse faturasıyla bırlıkte 30 gun ıcerısınde tum subelerımızden degısım yapabılırsınız. Fakat maalesef kı ıade sıstemımız bulunmamaktadır. Bu nedenle sıze yardımcı olunamamıştır. Bılgınıze Iyı günler dılerız…

Ziyaretçi Yorumları