26 Mart
#11764548

Little Big'de Gördüğüm Çağ Dışı Muamele!

Little Big Ankamall mağazasından 5 ay önce deri bir çanta satın aldım. Satın alırken çantanın bir yıl garantisi olduğunu, lüzumu halinde gereğinin yapılacağını söylediler. Bugün çantanın kolunun yıprandığını ve kopmak üzere olduğunu fark edip mağazaya başvurdum. Her geçen gün daha da dijital hale gelen bu zamanda fatura belgesi olmazsa bir şey yapamayacaklarını söylediler. Okuduğum şikayetleri göz önüne aldığımda görüyorum ki faturam olsa da bir şey fark etmeyecek ve ürünün inceleme sonucunda reddedildiğini görüp duracağım.


Bu noktada 2019 yılında yaşayan bir insanın aklına birçok soru işareti takılıyor. Herkes dijitalleşme gayreti içerisindeyken, bu fatura seviciliği de nereden çıkıyor? M***** ya da D***** gibi firmalar müşterisine gereken önemi gösterip, gerektiğinde sorgusuz incelemesin değişim yaparken yıllardır kullandığım LTB’ye neler oldu böyle? Bir daha bu firmanın önünden geçmeyi düşünmüyorum ve her kullanıcıyı da bu konuda uyarıyorum. Tüm bunlar yetmezmiş gibi bir de mağazadaki çalışanların ve çağrı merkezindeki kişinin duyarsızlığı hatta iticiliği insanı çileden çıkarıyor. Güleryüz şöyle dursun saygısızlık boyutuna varacak bir tavırla karşılaşıyorsunuz.

Ömer Ömer 1.283 Okunma 1
Yorum Yap

Cevaplar

  • Little Big Temsilcisi26 Mart

    Sayın Müşterimiz, Oncelıkle LTB yı tercıh ettıgınız ıcın tesekkur ederız. Tuketıcı haklarında da belırtıldıgı uzere tum sektorlerde oldugu gibi tekstil urunlerinde de yapılacak ıslemler ıcın fatura ıbrazı zorunludur. Ürününüzün garanti kapsamına girmesi için faturanızı saklamanız gerekmektedir. Test ıslemı sonucunda urunde uretım hatası tespıt edılmesı durumunda ıade ya da degısım hakkınız dogacagı ıcın satıs esnasında uc nusha olarak duzenlenen faturalarımızın ıkı nushası bu tarz ıslemlerde kullanılabılmesı ıcın musterılerımıze taktım edılmekte, fırmamızda kalan ucuncu nusha ıle yasal prosudurler geregı muhasebesel ıslemler ıcın kullanılmaktadır. Magazalarımızda da faturasız ıslem yapılmadığı ozellıkle yazılı olarak belırtılmektedır. Üzüntümüzü belirtiriz ki ancak urunun sızde bulunan orjınal faturası ıle ıslem yapılabılmektedır. Bu nedenle size yardımcı olunamamıştır. Bilginize İyi günler dileriz..

Ziyaretçi Yorumları

Benzer Şikayetler