Lineadecor Mutfak'ta Para Peşin Ama Teslimat Yok!

Erhan Erhan04 Nisan 2019 12:29

Evimizin mutfağını yenilemeye karar vererek Lineadecor firmasından ocak ayında tamamını peşin ödeyerek, yeni mutfağımızı satın aldık. Sözlü olarak en geç 1,5 ay içinde teslim sözü verildi, yazılı sözleşmeye matbu form böyle diyerek 2 ay sonrasını yazdılar. Şubat ayında 2 ay neredeyse dolmakta iken bize halen bir teslim tarihi verilmeyince firmayı arayarak ürünlerimizi ne zaman teslim alacağımızı sorduk.

Önce 15 Nisan diye bildirdiler. Bunun sözleşmeye ve verdikleri söze aykırı olduğunu, mart ayını geçirmemelerini, mağdur olacağımızı belirttik. Sonra 5 Nisan için ürünlerimizin hazır ve sevk edileceğini bildirdiler. Evimizdeki eski mutfağı kırdırıp yenisi için mekanı hazır ettikten sonra bugün 4 Nisan itibariyle, ürünlerin 5 Nisan'a yetişmeyeceğini teslimat ve montajın 16 Nisan 'a kalacağını bildirdiler.

Geciken bu işlem yüzünden haftalarca başka bir evde zor şartlarda konaklamak zorunda kalmış olduğumuzun da altını çizmek isterim. Sattıkları ürün daha henüz imalat aşamasına bile gelmeden prensibimiz böyle diyerek on binlerce liralık ödemeyi son kuruşuna kadar peşin olarak alıp sonra da verdikleri sözü tutmayan ve müşterisinin mağduriyetine efektif bir çözüm de sunmayan böyle bir firmayı kınıyor, başkaları da benzer mağduriyetler yaşamasın diye, bu şikayetimi kamuoyu ile paylaşıyorum.

  • - Görüntüleme

Cevaplar

profile-icon Erhan 3 hafta önce

Sayın Yetkili, sözleşmede yazılı olarak taahhüt edilen teslim tarihi 20 Şubat iken, fiili teslimi 16 nisanda2 ay gecikmeli olarak ve malzemelerin de bir kısmı noksan olarak yaptınız. Yaptığınız açıklama gerçeği yansıtmıyor. Firmanızın uymadığı tarih, sözlü olarak söylenen değil, sözleşmede yazılı olan tarihtir. Mutfağımızı yıkmış olarak 1,5 ay fazladan teslimat bekledik ve tek bir özür bile dilemeden böyle bir açıklama ile kendinizi kabahatsiz göstermeye çalışmanız kabul edilemez. Bu davranışını hem hatanızı daha da büyütmekte, hem de itibarınızı daha da düşürmektedir. Saygılar.

Lineadecor Logo Lineadecor 14 Mayıs 2019 09:53

Sayın ERHAN Y., Sözleşme gereği verilen tarih ve prosedüre uyularak siparişinizin gönderimi yapılmıştır. Malesef sözleşme aşamasında yapılan sözlü tarih onaylarından haberdar olunamıyor. Siparişinizin görüşmeler sonrası gönderimi yapılmış montajınızın bittiği bilgisi alınmıştır. İyi günlerde kullanmanızı dileriz. Saygılarımla

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular