sta-1-hoverYetersiz Çözüm

Lineadecor' dan Satın Alınan Hazır Mutfak Setinin Bir Ay Geç ve Eksik Teslim Edilmesi

Ertuğrul Ertuğrul11 Ağustos 2015 12:31

Lineadecor'un sözleşme tarihinde (20 Eylül 2014) bayisi olan Ankara Çevre Mutfak-Banyo Dekorasyon'dan bedeli olan 16.250 TL 'yi peşin ödeyerek aldığımız Hazır Mutfak Seti, sözleşmede taahhüt edilen 24 Kasım 2014 tarihi yerine 26 Aralık 2014 tarihinde teslim edilmiştir.

Bu süreçte Bayi ve Firma ile defalarca yazışmak zorunda kalınmıştır. Ayrıca 26 Aralık 2014 tarihinde, 1 ay geç, teslim edilen sete ait eksikler o tarihte firmaya iletilmiş olmasına rağmen hala giderilmemiştir.

Ancak daha önemlisi, firma sözleşmede taahhüt edilen tarihte ürünü teslim edemeyeceğini önceden bildirmemiş ve ustasını göndererek eski mutfağı söktürmüş beni ve ailemi 1 aydan uzun süre mutfaksız bırakmıştır.

  • - Görüntüleme

Cevaplar

profile-icon Ertuğrul 12 Ağustos 2015 11:14

Sayın Lineadecor Yetkilisi, "Hazır Mutfak Seti" ifadesini bu sayfada gelen menüden seçmek durumunda kaldım. Çünkü başka seçenek yoktu. Sizinde belirttiğiniz gibi, tasarımını ve çizimini yetkili bayinizle beraber yaptığımız ve sizin üretmeyi taahhüt ettiğiniz bir üründen bahsediyorum yani hazır bir ürün değil. Ancak konu bu değil. Birinci konu, bayileriniz sizden yani Lineadecordan bağımsız değillerdir ve sadece konu bayilerin sorumluluğunda değildir. Lineadecor Markası adı altında ve garantörlüğünde satış yapmaktadırlar. Bir diğer konu, müşteri Temsilcilerinizi elbette aradık. Sürekli olarak, müşteri Temsilcileriniz ve Bayi arasında pinpon topu gibi gidip geldik. Çözüm üretmek yerine bize bir takım telefon numaraları verip aramamız istendi. Bunlardan birisi de, o tarihte işten ayrılmış olan, bir ustanın telefonu idi. Müşteri olarak ne kadar sıkıntı yaşadığımız ve arada kaldığımızın detaylarını daha fazla burada anlatmayacağım. Zaten şirketinize gönderdiğimiz şikayet dilekçesinde ve mahkeme tutanaklarında mevcut. Mahkemeye intikal etmiş bir konuyu burada tekrardan dile getirme sebebimiz ise müşteri haklarına olan saygımızdan ve sorumluluğumuzdan kaynaklanmaktadır. Saygılarımla,

Lineadecor Logo Lineadecor 12 Ağustos 2015 10:39

Sayın Felek; Şikayetiniz şirketimiz ilgili bölümlerince incelenmiş ve değerlendirilmiştir. Lineadecor markalı modüler, ahşap mutfak dolapları, şirketimiz yetkili satıcılar tarafından verilen sipariş üzerine, siz Lineadecor müşterileri için fabrikamızda özel olarak üretilmektedir. Öncelikle şirketimizin perakende satışı olmadığı gibi, hazır mutfak seti veya benzer adlar altında hazır ürün satışı yoktur. Tüm çizim, projelendirme, sipariş, montaj ve perakende satış faaliyetleri şirketimizden bağımsız olan yetkili satıcılar tarafından yerine getirilmekte olup, yine bunların sorumluluğundadır. Ancak müşteri memnuniyetine yüksek seviyede önem veren bir şirket olarak, Lineadecor markalı ürünleri tercih ederek ürettiren müşterilere her tür sorunlarında destek verebilmek ve yetkili satıcılar ile müşteriler arasındaki uyuşmazlıkları gidermek için şirketimiz bünyesinde bir müşteri ilişkileri departmanı bulunmaktadır. Bu departmanımız çalışanları Lineadecor müşterilerinin sorunları ile doğrudan ve koşulsuz ilgilenmekte ve hukuki yetkiler ve olanaklar ölçüsünde müşterilerimizin sorunlarını gidermek ve çözmek için çalışmaktadırlar. Şirket içinde yaptığımız araştırmada müşteri ilişkileri departmanımız çalışanlarının mutfak mobilyalarınızda ve siparişinizde var olduğunu daha önce şirketimize bildirdiğiniz eksiklikleri tespit edebilmek ve bu konuda size destek olmak için tarafınızla iletişime geçtiği, ancak daha sonra bu konuyla ilgili yardım istemediğinizi hukuki yollara başvuracağınızı belirtmeniz üzere herhangi bir rahatsızlık vermemek adına talebiniz üzerine şikayet dosyanızın kapatıldığı tespit edilmiştir. Şirketimizle her zaman doğrudan iletişime geçebileceğinizi ve Lineadecor müşterisi olarak talep ve şikayetlerinizi doğrudan şirketimiz ilgililerine iletebileceğinizi ve çalışanlarımızın sizlere hukuki sınırlar içinde olmak kaydıyla her zaman yardımcı olmaya çalışacaklarını ve bu görev ve yetki ile donatıldıklarını bildiririz.

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler