21 Şubat 2013
#1647021

Limango.com.tr Markaları Kopya ve Taklitten İbaret!

25 Ocak 2013’te, Limango Dış Ticaret ve Sanal Mağazacılık Hizmetleri Ltd. Şti.'ye ait Arabulvar. com alışveriş sitesinden Microsonic Nokia C6-01 çekmeli hakiki deri kılıf aldım. Gönderdikleri ürün, ürün sayfasındaki görsel ile uzaktan yakından ilgisi bulunmayan Emrcase marka bir ürün oldu. Tedarikçi firmayı aradığımda, "Ama bu kılıf da kaliteli bir deriden sonuçta” “yüzsüz” yanıtını aldım. İade etme gereği duymadın, attım gitti “sözde” kılıfı.


Neyin nesi bu emrcase? Neden kendi ürününün resmini değil, bir başka ürünün resimlerini kullanıyor?


Limango gibi kendini ispatlamış bir alışveriş sitesi neden bu marka kopyacılarına aracılık ediyor?

Selçuk Selçuk 330 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

  • Selçuk21 Şubat 2013

    Ben de sikayetvar.com üyelerini bilgilendireyim. 1- Limango, Gold vb. alışveriş sitelerinde "Microsonic Nokia C6-01 (ya da Nokia N8) için çekmeli hakiki deri kılıf olarak yer alan ürün" görseli müşteriyi aldatmaya yöneliktir. 2- Ürün görseline aldanıp sipariş veren müşterilere emrcase marka ilgisiz bir başka ürün gönderilmektedir (Bkz. Şikâyet ile ilgili fotoğraflar). 3- Müşteri İlişkileri’nin yanıtı da kelalakadır. "Ürünü orijinal kutusu ve tüm aksesuarları birlikte …. göndermeniz” demekle yetinmekte (bir taklit çekme deri kılıfın aksesuvarı neyse), tedarikçi firmanın marka taklitçiliğine destek vermeyi sürdürmektedirler. 4- SON SÖZ: Söz konusu görselde yer alan ürün gerçekten varsa ücreti tarafıma ait adresime ya da sikayetvar.com ilgililerine göndersinler. Bu sayfadan binlerce kez teşekkür edelim birlikte. Ama yok!.. Hodri Meydan!..

  • Limango.com.tr Temsilcisi21 Şubat 2013

    Müşteri memnuniyeti ve hizmet kalitesine verdiğimiz önem gereği değerli üyemizin sitenizde yer alan firmamızla ilgili mesajı kayıtlarımıza alınmıştır, konuyla ilgili olarak kendisine bilgi verilmiştir. Müşterilerimizin olası taleplerini yine aynı duyarlı yaklaşımla ele almaya ve tüm olanaklarımızla çözüm bulmaya devam edeceğiz. Sayın Üyelerimiz; limango’nun ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet, öneri ve isteklerinizi kurumsal internet sitemizde yer alan [email protected] adresine yazarak bizimle iletişime geçebilirsiniz. Saygılarımızla, limango Ekibi Müşteri İlişkileri Grubu

Ziyaretçi Yorumları