07 Eylül 2017 #9357093

Limak Hotels Grup Temizlik Ve Hijyen Problemi

Otele 12.08.2017 tarihinde, öğleden sonra giriş yaptık. Ancak giriş yapmamız ile birlikte, lobideki koltuklardan, restorandaki masa, sandalye, bardak vb. gereçlere kadar hiçbir şeyin temiz olmadığını, genellikle çocuklu aileler olmak üzere kapasitesinin sınırlarında hizmet verdiği anlaşılan otelde servis, temizlik vb. hizmetlerin büyük oranda aksadığını fark ettik. Konaklayacağımız odayı ve tesisin diğer bölümlerini kullanmaya başladıkça, başta odadaki banyo olmak üzere mekanların üstün körü temizlendiğini, en hijyenik alanlar olması gereken çocuk oyun alanı, mini Club, çocuk havuzunun yanı başındaki çocuk tuvaleti, restorandaki çocuk masa ve sandalyelerinin diğer alanlarla karşılaştırıldığında çok daha pis olduğunu gördük. Örnek olarak konakladığımız odanın, kir ve lekeden sararmış haldeki klozet kapağının fotoğrafı yazı ekinde görülebilir.
Oteldeki sağlıksız fiziksel ortamı ilk andan itibaren fark etmemize karşın, bütün bir yıl boyunca beklediğimiz ve ailecek bir arada güzel vakit geçirmek için satın aldığımız hizmetten yaralanabilmek adına, özellikle 2.5 yaşındaki kızımız için kendimizce temizlik tedbirleri alarak tatilimizi sürdürmeye karar verdik. Bu çerçevede öncelikle tüm odayı yanımızda bulundurduğumuz dezenfektan ile temizledik, kızımızı havuza sokmadık, restoranda ve kafelerde oturduğumuz masaları kendi imkanlarımızla temizlemeye çalıştık ve kişisel temizliğe de her zamankinden daha fazla dikkat etmeye çalıştık. Ancak bütün bu tedbirlere rağmen 15.08.2017 tarihinde, tatilimizin 4. gecesinde kızımızdaki yüksek ateş, aşırı halsizlik ve iştahsızlık şikayetleriyle Belek’te bulunan Özel Aspendos Anadolu Hastanesi acil sevisine başvurduk. Acil serviste ateş düşürücü ilaçlar verildi, ancak ertesi sabah kızımızın vücudunu kırmızı döküntüler sarmıştı. Yakınmalarının devam etmesi ve döküntüler sebebiyle 16.08.2017 gününü odada geçirmek zorunda kaldık. Ertesi gün, 17.08.2017 tarihinde, kızımızın tüm vücudunu yoğun lezyonların sarması ve yakınmalarının daha da artması üzerine aynı hastanenin pediatri kliniğine başvurduk. Çocuk hastalıkları uzmanı kızımıza bulaşıcı bir virütik hastalık olan el ayak ağız hastalığı teşhisini koydu. Hastalığın ilaçla tedavisinin mümkün olmadığını belirterek, çocuğun dinlendirilmesi, denize ve havuza sokulmaması, güneşe ve sıcak ortama çıkarılmaması ve başta diğer çocuklar olmak üzere diğer insanlara hastalığın bulaşmasının önlenmesi için mümkün olduğunca izole tutulması gerektiğini söyledi. Şikayetlerini ve lezyonları gösterir fotoğraflarını paylaştığımız, kızımızın Ankara’daki doktoru da teşhiste mutabık kaldı. Bu tür hastalıkların hızla bulaşabildiği ortam olan havuza hiç sokmadığımız halde, oteldeki hijyenik olmayan ortamdan dolayı kızımız, vücuttaki kuluçka (ortaya çıkma) süresi 1-3 gün olarak tanımlanan virütik bir bulaşıcı hastalık kapmıştı. Daha önce ufak bir soğuk algınlığı dahi geçirmeyen kızımız kol, bacak, el, ayak ve ağız içini saran döküntüler yüzünden çok acı çekti. Tatilimizin 4. Gecesi (15.08.2017) itibariyle küçük kızımızın hastalıktan kaynaklı yakınmaları nedeniyle ve bulaşıcı hastalığın oteldeki diğer insanlara bulaşmasını önlemek amacıyla tüm zamanımızı odada geçirmek durumunda kaldık.
Teşhisin konduğu gün, gerekli önlemlerin alınması ve bulaşıcı hastalığın yayılmasının önlenebilmesi için durumu otelin halkla ilişkiler birimine ilettik. Ancak çocuğumuza oyuncak hediye edilmesi ve 2 ayrı çocuk hastalıkları uzmanı doktor tarafından teşhis edilen bulaşıcı hastalığın başka bir şey olabileceği konusunda telkin edilmeye çalışılmamız haricinde konu ciddiye alınmadı ve hiçbir işlem yapılmadı. Ancak biz sorumlu tüm ailelerin yapması gerektiği gibi hastalığın diğer çocuklara bulaşma riski nedeniyle tatilimizin geri kalan kısmını, otelin birçok olanağından yaralanmaksızın odamızda izole şekilde geçirdik. Otel öylesine ilgisizdi ki, kızımızı çocuk oyun alanına götürsek ya da havuza sokup salgına neden olsak ruhları bile duymayacaktı. Halkla ilişkilerin yaptığı tek şey odamızı iki kez telefonla arayarak, bir ihtiyacımız olup olmadığını sormak oldu. Bütün yıl iple çektiğimiz, yoğun iş temposu arasında zorlukla zaman ayırabildiğimiz ve çocuğumuz ile güzel vakit geçirmek adına çok önemsediğimiz bir haftalık yaz tatilimiz ne yazık ki hastalıkla geçti ve otelden bir gece erken ayrılmak durumunda kaldık.
Dinlenmek için gittiğimiz tatilde, en değerli varlığımız, küçük kızımız çok ciddi başka komplikasyonlara da sebep olabilecek bulaşıcı bir hastalığa yakalandı ve hem ruhen, hem de bedenen yorgun ve moralsiz bir halde evimize dönmek zorunda kaldık. Sonuç olarak otelin açık hizmet kusuru, insan sağlığını hiçe sayan umursamaz yaklaşımı sebebiyle önemli maddi ve telafisi zor manevi zarara uğradık.

Esra 2.212 Okunma

Cevaplar

  • Esra10 Eylül 2017

    Fotoğraflar...

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön