11 Şubat 2016

Liebherr Buzdolabı Soğutmuyor!

2014 yılı Ekim ayı Bursa Anatolium Media Markt'tan Liebherr SBSesf 7212 model buzdolabı aldım. Ürünün ellerinde tek olması sebebiyle teşhir ürünü almak zorunda kaldım. Satın aldığımdan beri buzdolabının yetersiz soğutması üzerine teknik servis çağırdım. Gelen servis yetkilisi su gider tahliyesini açmak dışında buzdolabının soğutması konusunda bir şey yapmadı.
Düşük model olduğunu söyledi ve bir nevi buna alışın demeye getirdi.

Halbuki zamanında 4200 TL verip aldığım bir buzdolabının bu kadar küçültülmesi beni marka değerini düşündürmeye zorladı. Çok daha düşük modelli başka marka bir buzdolabımın soğutması olmasa bütün yiyeceklerim çürüyecek.

Liebherr satış sonrası desteğini biran önce gözden geçirmeli sözde buzdolabını (soğutmadıysa buzdolabı demek haksızlık olur) iyice incelenmesi; gerekirse marka değeri ve tüketici haklarımın korunması adına yenisiyle değiştirilmesini talep ediyorum.

Sema 2.651 Okunma

Cevaplar

 • Sema 05 Ocak 2017

  Sikayetlerim hala devam ediyor herkese tavsiyem bildiğiniz markadan sasmayin onca param heba oldu su turkiye sartlarina göre

 • Sema 06 Temmuz 2016

  Sorunlarım hala devam etmektedir şikayetimin arkasındayım fabriyaya yazı ile bildireceğim ürünün adı var kendisi foson

 • Liebherr Temsilcisi02 Mart 2016

  Sayın Sema Hanım Servisimiz cihazı tekrar kontrol ettiğinde en az-2,9 derece ve en çok- 3,2 derece değerleri ölçüldü. Cihaz normal değerlerde olduğu bilgisini aldım. Tarafınıza da gerekli bildirimler servisimiz tarafından yapılmıştır. İsteğiniz üzere 2 hafta sonra sizin verdiğiniz tarihte gelip bir daha kontrol edilecektir. Başka sorularınız da her zaman yardımcı olacağımızı bildirir, iyi günler dileriz. Saygılarımızla Hack Ltd. Şti.

 • Liebherr Temsilcisi23 Şubat 2016

  Sayın Sema Hanım, Şikayetiniz ana servisimiz tarafından incelendi. Öncelikle modeller arasında size verilen yanlış bir bilgiyi düzeltmek isteriz. LIEBHERR modelleri arasında teknolojik üstünlük veya düşüklükler söz konusu değildir. Tam tersine LIEBHERR soğutucu ve dondurucu cihazlarının en büyük özelliği, soğutucu teknolojisi ve alt yapısnını tüm modellerde aynı olmasıdır. Modeller arasındaki fark kullanım konforu, tasarım ve aksesuar farklılıklarından dolayı meydana gelmektedir. Bu konuda size yanlış aktarılan bilgiden dolayı özür diler, ilgili arkadaşı tekrar iç eğitime tabii tuttuğumuzu bildiririz. Yaşadığınız sıkıntı cihaz içinde bulunan ve LIEBHERR’in bir özelliği olan fanın kapalı kullanılmasından kaynaklanmıştır. Cihaz içerisindeki fan, cihazın her bölgesinde eşit ısı sağlayarak gıdalarınızın konulduğu raf ve yerden bağımsız her yerde taze muhafaza edilmesini sağlamaktadır. Fan enerji tasarrufundan dolayı cihaz kapısını açtığınızda durur, tekrar kapattığınızda çalışır. Fan sayesinde özellikle yeni konulmuş taze gıdaların hızlı bir şekilde soğutulması da sağlanmaktadır. Fanı kapatmadan cihazınızı kullanmanızı tavsiye ederiz. Başka sorularınızda her zaman yardımcı olacağımızı bildirir, iyi günler dileriz. Saygılarımızla Hack Ltd. Şti.

 • Liebherr Temsilcisi11 Şubat 2016

  Sayın Müşterimiz, Şikayetinizi bildirdiğiniz için teşekkür eder, yaşadığınız sıkıntıdan dolayı özür dileriz. Müşteri Hizmetleri Merkezimiz sizinle temasa geçip, şikayetinizi en kısa sürede değerlendirip, çözmeye azami gayret gösterecek. Her türlü soru ve şikayetlerinizi 444 24 93 nolu Müşteri Hizmetleri Hattımıza iletebilirsiniz. Saygılarımızla Hack Ltd. Şti.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön