12 Ocak 2016

Lidyana.com Ayıplı Ürün Teslim Edildi

18.12.2015 tarihinde Lidyana.com'dan 1 adet parfüm satın aldım. Ancak bana satış esnasında gösterilen ürün resmi ile bana gönderdikleri ürün birbirinden farklı şöyle ki: bana resmi gösterilen mor renkli Calvin Klein Eternity Summer iken bana gönderilen pembe renkli oldu. Bu durumu Lidyana.com'a yazılı bir şekilde belirttim, ancak parfümün jelatinini açtığım gerekçesiyle ürünü iade almadılar. Jelatini açmadan parfümün bana satılandan farklı olduğunu kızılötesi görüşüm olmadan nasıl anlayabilirim acaba! 6502 sayılı Tüketiciyi Koruma Kanununda ayıplı mal kapsamında bu firmayı elimdeki yazılı, görsel tüm belgeler ile birlikte Tüketici Hakem Heyeti'ne şikayet ettim. Hodri meydan!

Selin 695 Okunma

Cevaplar

 • Selin01 Şubat 2016

  Yani sayın Lidyana.com önce tüketiciyi yanıltmadan kanunlara riayet ederek iş yapın. Bilmiyorsanız öğrenin. Zira ben tüm yasal haklarımı biliyor, ve elimdeki bütün yazılı görsel belgelerle tüketici hakları hakem heyetine başvurdum ki başkalarına aynı şeyi yapmayın!

 • Selin01 Şubat 2016

  Muadili olan malların kullanım amacını karşılamayan, tüketicinin makul olarak beklediği faydaları azaltan veya ortadan kaldıran maddi, hukuki veya ekonomik eksiklikler içeren mallar da ayıplı olarak kabul edilir. Bu durumda Lidyana.com internet portalında farklı bir görsel yayınlarak tüketiciyi yanıltmış ve ayıplı mal satmıştır. Aynı kanun madde 9'da der ki: madde 9 – (1) Satıcı, malı satış sözleşmesine uygun olarak tüketiciye teslim etmekle yükümlüdür. Madde 10 der ki: madde 10 – (1) Teslim tarihinden itibaren altı ay içinde ortaya çıkan ayıpların, teslim tarihinde var olduğu kabul edilir. Bu durumda malın ayıplı olmadığının ispatı satıcıya aittir.

 • Selin01 Şubat 2016

  Lidyana.com'u hiçkimseye tavsiye etmiyorum. Gönderdikleri mektupta parfümün jelatini açıldığı için iade alamayız demişler. Ben de kendilerine diyorum ki parfümü internette başka bir görsel koyup bana sattınız. Kutuyu ve jelatini açtığımda görseldeki parfümden farklı bir ürün olduğunu anlayabiliyorum. Tüketiciyi koruma kanununa aykırı bir durum teşkil ediyor bu durum. 6502 sayılı tüketiciyi koruma kanunu madde 8, 2. fıkra derki:Ambalajında, etiketinde, tanıtma ve kullanma kılavuzunda, internet portalında ya da reklam ve ilanlarında yer alan özelliklerinden bir veya birden fazlasını taşımayan; satıcı tarafından bildirilen veya teknik düzenlemesinde tespit edilen niteliğe aykırı olan (...)

 • Lidyana.com Temsilcisi25 Ocak 2016

  Değerli Müşterimiz, İletmiş olduğunuz şikayetiniz ile ilgili gerekli incelemeler yapılmıştır.İncelemelerin sonucu hakkında müşterimize mail yoluyla bilgi aktarılmıştır. Müşteri memnuniyetine verdiğimiz önem dolayısıyla, siz değerli müşterilerimizden gelen bildirimleri hizmet kalitemizi arttırmak amacıyla değerlendirmekteyiz. Her türlü talep ve sorularınız için 444 53 96 numaralı Müşteri Hizmetleri'mizi arayabilir, [email protected]'a e-posta gönderebilirsiniz Anlayışınızdan dolayı teşekkür eder, iyi günler dileriz. Saygılarımızla Lidyana.com Ekibi

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön