27 Nisan 2013 #1766025

Liberty Sigorta Su Hasarını Ödemedi!

846936 hasar dosyasıyla bildirdiğim hasarım, oluş zamanı gerekçesiyle reddedilmiştir. Oluşan hasar kendi evimde mutfak tezgahı altında dahili şu tesisati kaynaklı alt katta şu sızıntısı olmuş bir haftalık tatil dönüşü alt komşum benim kattan şu sızıntısı olduğunu söyledi.


Bende sigortaya bildirdim alt katta bir noktada siyahlaşma olduğundan diğer şu akıntılarını dikkate almayarak eksper sızmanın önceden başladığı gerekçesiyle ödenmedi komşum bana önceden oluşan rutubeti söylemeyip farklı noktadan yeni meydana gelen su akmasını söylediğinden ben mağdur oldum mevcut sigortamın bunu karşılaması gerektiğini dosyamın tekrar incelenmesini istedim henüz sonuç alamadım.

Mustafa 182 Okunma

Cevaplar

  • Liberty Sigorta Temsilcisi29 Nisan 2013

    Sayın Yetkili, Dosya no:846936 Şikayete konu hasar dosyasına ilişkin olarak Şirketimiz kayıtları üzerinde yapılan incelemelerde aşağıda belirtilen tespitlerde bulunulmuştur; Güney Anadolu Bölge Müdürlüğü’ müze bağlı olarak faaliyet gösteren acenteliğimiz tarafından, 02.01.2013 – 02.01.2014 vadeli olarak düzenlenen Canım Evim Sigorta Poliçesi ile Sayın Gülay Güler’e ait konut , Şirketimiz nezdinde sigortalanmıştır. Sigortalı konutun mutfak bölümü tesisatından sızan suların sigortalı konutun alt katında bulunan daireye sızıntı yapması sonucu 31.01.2013 tarihinde hasar meydana geldiği, 06.02.2013 tarihinde tarafımıza ulaşan ihbarın ardından öğrenilmiştir. İhbarın ulaşmasının ardından 846936 numaralı hasar dosyası açılmış ve ekspertiz çalışmasına başlanmıştır. Eksper raporunun tarafımıza ulaşmasının akabinde yapılan inceleme neticesinde; sigortalı konutta meydana gelen hasarın Şirketimiz nezdinde tanzim olunan poliçe vadeleri dışında gerçekleştiği tespit edilmiştir. Bu durum, sigortalımızın Şirketimize ibraz ettiği beyan yazısında da kendisi tarafından belirtilmiştir. Bu nedenle talep teminat dışı olarak değerlendirilmiş ve red yazısı sigortalımızın poliçede belirtilen adresine posta yoluyla iadeli taahhütlü olarak gönderilmiştir. Saygılarımızla, Liberty Sigorta A.Ş.

  • Liberty Sigorta Temsilcisi27 Nisan 2013

    Sayın Yetkili, Dosya numarası: 846936 Konu, ilgili birime iletilmiştir.Son durum yazılı olarak sitenize iletilecektir. Saygılarımızla, Liberty Sigorta A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön