13 Eylül 2013 #2009435

Liberty Sigorta Kredi Borcumu Kapatmıyor!

869685 dosya numarasıyla işlem gören aracımla ilgili ,29.000 TL pert mutabakatını imzalayıp şirkete tüm evraklarla beraber gönderdim. 19.500 TL kredi borcum kapatılıp geri kalan paranın hesabıma yatmasını beklerken, Liberty Sigorta bankaya 10.000 TL yatırabileceklerini, üstünü benim tamamlamam gerektiği konusunda bilgi verdi.


Benim ödeme gücüm olsa zaten bankadan kredi çekerek araç almazdım. Hiçbir sigorta şirketinde görmediğim bu durumu, Liberty Sigorta müşterisine reva görüyor. Reklamlarında müşteri memnuniyeti diye övünüyorlar . Ama hasar yapınca bunun boş bir vaat olduğunu görüyorsunuz. Liberty Sigorta'dan müşteri memnuniyeti çerçevesinde işlem yapmasını bekliyorum.

Faruk 306 Okunma

Cevaplar

 • Faruk17 Eylül 2013

  Sigortacılık kanunları hükümünce sigorta şirketi banka rehin borcunu ödemekle mükelleftir. Ödeme yapmayacaksanız yazılı olarak tarafıma bildirimde bulunulmasını şirket aleyhinde hazine müsteşarlığı ve sigorta tahkim komisyonuna şikayette bulunacağımı beyan ediyorum. T.C. YARGITAY 17.Hukuk Dairesi Esas: 2010/6383 Karar: 2010/7368 Karar Tarihi: 27.09.2010 kararı gereğince bu ödemeyi yapmakla mükellefsiniz.

 • Liberty Sigorta Temsilcisi17 Eylül 2013

  Sayın Yetkili, Dosya no:869685 Şirketimize yapmış olduğunuz şikayet kaydı değerlendirmeye alınarak aşağıdaki tespitlerde bulunulmuştur. Aracınızda 22.07.2013 tarihinde meydana gelen kaza sonucu 869685 numaralı hasar dosyası açılmıştır. Yaptırılan ekspertiz sonucu aracın onarılmasına karar verilmiş, sonrasında talebinize istinaden ağır hasarlı araç uygulaması çerçevesinde değerlendirilmiş, rayiç değer konusunda mutabık kalınarak pert işlemleri başlatılmıştır. Aracın ağır hasarlı olarak değerlendirilebilmesi için sigortalının kanuni olarak yerine getirmesi gereken işlemler bulunmaktadır. Bu işlemlerden biri araç üzerindeki rehin ve hacizlerin kaldırılmasıdır. Sigortalımızın araç üzerindeki rehini kaldıramayacağını belirtmesi üzerine, müşteri memnuniyeti açısından pert maliyetimiz kadar olan risk tutarının kendilerine destek amaçlı ödenmesi kararlaştırılmıştır. Sonuç itibariyle, pert maliyetimiz kadar olan risk tutarını üstlenebileceğimizi, tüm borç bakiyesinin Şirketimiz tarafından karşılanmasına dair talebinizi üzülerek olumlu değerlendiremediğimizi bildiririz. Saygılarımızla, Liberty Sigorta A.Ş.

 • Faruk16 Eylül 2013

  Kredi borcu kapatmamak sadece libert sigortada görülen bir uygulama imiş.

 • Liberty Sigorta Temsilcisi13 Eylül 2013

  Sayın Yetkili, Dosya numarası: 869685 Konu, ilgili birime iletilmiştir.Son durum yazılı olarak sitenize iletilecektir. Saygılarımızla, Liberty Sigorta A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön