23 Temmuz 2016

Liberty Sigorta Hasar İşlemimin Tam Anlamıyla Tamamlanmadan Bana Teslim Edilmesi.

Yapmış olduğum kazada yetkili servis olarak atadıkları bir yere götürdüm. Eksper incelemesi neticesinde (lastik yarıldığı için) lastiği değiştirdiler, tampondaki ufak hasarı ve davlumbazı değiştirip bana teslim ettiler. Aradan yaklaşık 2 ay gibi zaman geçtikten sonra uzun yola çıkacağım için rot balansa götürdüm. Cihaza taktıktan sonra sağ önden darbe almışsın bundan kaynaklanan hasarların olduğunu söyledi. Müşteri temsilcisi tekrar görüşmemde aracı yapılan yere götürün tekrar eksper göndereceğiz dediler. Gittim gitmez olsaydım gelen eksper ilk gelen kişi, hasarın bu kazadan kaynaklanamayacağını iddia etti. Sebebi ise bu hasarın olabilmesi için jantın da hasar görmesi gerekirmiş. Yapım aşamasında aracı rot balansa soksalardı bu hasarı da görüp yapabilirlerdi. Eksperin söylediği söz (o benim inisiyatifimde) inisiyatifle iş yapan firma değilsinizdir umarım.

Salih 1.474 Okunma

Cevaplar

  • Salih 09 Ağustos 2016

    1.tamponda ufak bir sürtme hasarı değil 10-15 cm gibi kırık vardı bu da demek oluyor ki çakıl taşına çarpmamışım. 2-fotoğraflara iyi baktıysanız demirlerin hem davlumbaza hem lastiğe zarar vermesi için sağa sola yamuk olması gerekir ayrıca davlumbaza zarar veren demirler neden tamponu kaportayı delmemiş acaba. 3-kırk yıllık rot balanscıya sizin tezinizi söylediğimde gelsinler nasıl olduğunu izah edeyim dedi fakat eksper arkadaşınız gelmedi. 4-ikinci yapmış olduğum hasarımda da aracımın kaportası kapanmıyor. Bana servisi savunmayın. 5-pek çok arkadaşımı sigorta ve kasko için size yönlerdirmiştim. Keşke demek istemezdim ama keşke yönlendirmeseydim. 6- bundan sonra Liberty Sigorta ile işim olmaz. Çünkü çözüm odaklı değil sanayideki usta odaklı çalışıyorsunuz.

  • Liberty Sigorta Temsilcisi07 Ağustos 2016

    Sayın İlgili, Şirketimize yapmış olduğunuz şikayet kaydı değerlendirmeye alınarak aşağıdaki tespitlerde bulunulmuştur. Aracınızda meydana gelen kaza sonucu ihbarın tarafımıza ulaşmasının ardından 961924 numaralı hasar dosyası açılmıştır. Şirketimize ibraz edilen belge ve bilgiler değerlendirilmiş, araç üzerinde ön tamponun alt kısmında ufak bir sürtme hasarı , demirin çarpması sonucu davlumbazda kırık ve demirin lastiğe saplanması sonucu lastik hasarı meydana geldiği tespit edilmiştir.Hasar onarımı tamamlandıktan sonra araç teslim alınmış 2 ay sonra rot balans için servise götürüldüğünde sağ salıncakta arıza olduğu tarafımıza iletilmiştir. Tarafımızdan eksper yönlendirilmiş yapılan tespitte teknik olarak lastikten aldığı darbe sonucu , salıncağın zarar görebilmesi için öncesinde jantta , rot kolu ve rot başı gibi parçaların zarar görmesi gerektiği iletilmiştir. Onarımı yapan servis de bu hasarda salıncağın zarar göremeyeceğini beyan etmektedir. Yapılan tespite istinaden talebinizi üzülerek olumlu değerlendiremediğimizi bildiririz. Saygılarımızla, Liberty Sigorta A.Ş.

  • Liberty Sigorta Temsilcisi02 Ağustos 2016

    Sayın Yetkili, Dosya Numarası: 961924 Konu, ilgili birime iletilmiştir.Son durum yazılı olarak sitenize iletilecektir. Saygılarımızla, Liberty Sigorta A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön