Liberty Sigorta Araç Pert Bedeli Ödemiyor...

Fatih A. |

18/08/2016 tarihinde yaralanmalı bir kaza sonucu aracım pert oldu. Bu süreç içerisinde evraklarımı eksiksiz olarak 21/08/2016 tarihinde ilgili sigorta şirketine bildirdim. Aracım 2010 model Ford Focus 1,6 trend x otomatik vites Sedan bir araçtı. Üzerinden 52 gün geçmesine rağmen bir defa bile süreçle ilgili olarak bilgilendirilmedim. Rayici 40.000 TL. Olan aracıma TSB'de yer alan 34.407 TL. Gibi komik bir rakam telaffuz ettiler. Sonuç olarak tahkime gidiyorum. Ama benim 52 gündür araçsız kalmama sebep olan kazada kasko işime yaramıyorsa kaskonun ne anlamı var. Yeni alacağım araca kasko yaptırmayacağım. Yaptırsam da şirketi çok iyi araştıracağım. Mutabık kalmazsam parayı da ödemeyeceklermiş. Bu süreçte aracın çekildiği servis, aracı devrettikleri En-Ka Motorlu Araçlar bana bir anlamda mutabık kalmam hususunda baskı yaptı. Sonuç; kasko düzgün firmaya yaptırılır.

Etiketler :

Ödeme Yapmama Personel Davranışı

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • 13 Ekim
  09:45

  Sayın İlgili,

  Şirketimize yapmış olduğunuz şikayet kaydı değerlendirmeye alınarak aşağıdaki tespitlerde bulunulmuştur.

  Aracınızda meydana gelen kaza sonucu 972343 numaralı hasar dosyası açılmış ve eksper atanmıştır.

  Yapılan ekspertiz çalışmasının ardından aracınızın ağır hasarlı olduğu anlaşılmış ve pert işlemleri başlatılmıştır. Yapılan piyasa çalışması ve poliçede belirtilen “Hasar Tarihi İtibariyle Rayiç Değerin Tespitinde Esas Alınacak Referans Değer ve Yöntem” klozuna istinaden araç rayiç değeri 36.867 TL olarak belirlenmiş olup, güncel pert mutabakat rakamı bildirilmiştir. İmzalı mutabakat tarafımıza ulaşmış olup pert işlemlerine başlanılmıştır.


  Saygılarımızla,

  Liberty Sigorta A.Ş.”

 • Fatih A.
  11 Ekim
  15:38

  Benim bu süreçte defalraca şahit olduğum durum. Konu ilgili birime iletilmiştir. Sizinle aynı gün içerisinde iletişime geçilecektir. Bir sonraki aşama yine benim şirketi arayıp cevap aramamdır.

 • 11 Ekim
  15:31

  Sayın Yetkili,

  Dosya Numarası: 972343

  Konu, ilgili birime iletilmiştir.Son durum yazılı olarak sitenize iletilecektir.

  Saygılarımızla,

  Liberty Sigorta A.Ş.