29 Ağustos 2018
#10825229

LG Zorla Satılmak İstenen Klima!

GittiGidiyor sitesi aracılığı ile aldığım Satış Kodu: SC58633908 olan LG standard Plus 12.000 BTU ESNW12GJ2F0 marka klima, İzmir merkezli "Smyrna Shop "isimli bayi tarafından adresime gönderildi. İlerleyen zamanda kutusunu açmadığım bu klimayı, yasal haklarımdan yararlanarak iade etmeye karar verdim. Bu konu ile ilgili satıcıyla iletişime geçtiğimde satıcı ürünün kargo parası olan 100-150 TL arasındaki kargo ücretini tarafımdan ödenmesi gerektiğini söyleyerek kargo parasını benden talep etti.


Daha sonra araştırmalarım sonucunda kargonun satıcıya ait olduğunu öğrendim ve kendileriyle tekrar iletişime geçerek kargo parasını vermeyeceğimi söyledim. Bunun üzerine "smyrna shop "yetkilisi "Ben GittiGidiyor'un sahibini tanıyorum öyle şey olmaz kargoyu aynen sana geri yollarız " diyerek beni kandırmaya çalıştı. Bunun üzerine GittiGidiyor yetkilileriyle satıcıya uyarı yolladım ve satıcı beni geri arayarak "tamam yollayın" diyerek ürünü gönülsüz bir biçimde almaya karar verdi.


Ancak bundan sonraki süreçte tarafıma satıcı tekrar telefonla ulaşarak "Yolladığınız kargo paketinde kartonlar ezilmiş büzülmüş ben bunu nasıl satarım, o yüzden kargoyu geri yolluyorum" diyerek elinde kalan bu ürünü bir şekilde tarafıma satmaya, yasal haklarımı kullanmamı engellemeye çalışıyor.
İnternetten sürekli alışveriş yapan biri olarak ilk defa başıma gelen bu durumun oluşmasında GittiGidiyor sitesi benim başımın ağrımasını, belki de ilerleyen süreçte benim tüketici hakem heyetiyle boş yere, yalan beyanlarla uğraşmamı gerektirecek bu satıcılarla çalışarak beni mağdur ve hoşnutsuz etmiştir.


LG gibi bir firmanın da smyrna shop adında firmayla kendi markasını kötü pozisyonlara sokmasından da ayrıca memnuniyetsizliğimi belirtmek isterim. Böyle tüketiciyi zor durumlara sokmaya çalışan satıcılarla çalışmak LG firmasına yakışmıyor.

Ufuk Ufuk 2.867 Okunma
Yorum Yap
Ziyaretçi Yorumları