06 Aralık 2014

LG TV'de Pembeleşme Sorunu

Ekim ayının başında satın aldığım LG 60pb***v plazma televizyon pembeleşme sorunu nedeniyle 2 kere değişti. Satın aldığım firmaya bir hafta önce 2.tv yi de değişim raporuyla birlikte iade ettim. Şimdi 3. televizyonu bekliyorum. LG' yi arayıp konu hakkında yardım istediğimde TV' yi aldığım yere iade ettiğim için yardımcı olamayacaklarını söylediler. Halbuki satın aldığım yer beni bu şekilde yönlendirmişti.


İki kere aynı modelin aynı sorunu yaşıyor olması satan firmanın suçu mu? Araba almış olsaydım ve arızalı çıksaydı üreten markayı mı satan bayii mi kabahatli bulacaktık. LG neden bana yardımcı olamıyor? Satın aldığım firma bana sürekli yeni ürün gönderip duracak stokları olduğu sürece.

Mert 899 Okunma

Cevaplar

  • Mert15 Aralık 2014

    Çağrı merkeziyle görüştüm. Televizyondaki pembeleşme sorunumla ilgili tutulan raporda bayi tarafından değiştirilecek ifadesi bulunduğundan ötürü LG bana ürün tedarik edemezmiş. Ayrıca bayinin bana bir üst model sağlaması konusunda LG nin bir yaptırımı olamazmış.Bu durumda iki sorum oluyor; 1. Pembeleşme bir panel sorunuydu. Bununla ilgili bayinin nasıl bir sorumluluğu olabilir. Değişimi neden bayi yapıyor? 2. Bayinin, LG satın almış benim gibi bir müşteriye yeni bir LG ürün vermeyip başka bir tv seçin onun fiyatında indirim yapalım diyor olması LG açısından sorun değil midir?

  • LG Temsilcisi12 Aralık 2014

    Sayın Müşterimiz; Yaşadığınız sorundan dolayı özür dileriz. Konuyla ilgili destek için lütfen Çağrı Merkezi telefonu 444 6 543 numarayı aramanız gerekmektedir. İyi günler dileriz. Teşekkür ederiz.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön