10 Eylül 2013 #2003576

LG Servis Panel Arızasında Yüksek Ücret Talep Ediyor!

2010 yılında almış olduğum LG 42Le5310 model 107 ekran led televizyonumun kullanıcı hatasından (Sıvı Teması) dolayı arızalandı ve yetkili servisi ile irtibata geçtim. Yetkili panelin arızalandığını, tamir ücretinin 500 TL olduğu ve tamir olmaz ise panelin değişeceğini ücretin 1000 TL olacağını söyledi.


Bu bilgilere istinaden yetkili servis televizyonu aldı. 1 hafta sonra yetkili servis elemanı aradı ve panelin tamir olmadığını ancak değişim olabileceğini, fiyatın da 2.200 TL olduğunu belirtti. Servis yetkilisine 1 hafta önceki konuşmamızı hatırlattığımda, fiyatların böyle olduğunu belirtti. Şuan üst modelinin 1400-1600 TL olduğu bir zamanda bu kadar fahiş servis ücretinin olması mantıklı mıdır?

Hüseyin 226 Okunma

Cevaplar

  • Hüseyin14 Aralık 2013

    Lg tarafından verilen cevaba istinaden çağrı merkezlerini aradım. Hiçbir şekilde çözüm bulmadılar. Servis ücretlerinin böyle olduğunu ancak el emeği diyerek aldıkları 150-200 tl ücretten vazgeçebileceklerini belirterek fiyatın en fazla 2000 tl kadar inebileceğini belirttiler.Lg teknik servisin bana dediği tamir olmuyor , parça değişimi yapılması gerekir, tüm panelin değişmesi gerek laflarına rağmen vazgeçmedim ve başka servisler araştırdım. Son olarak bir servise tv mi verdim.Dün akşam servis aradı ve televizyonumu tamir ettiklerini belirterek bana teslim ettiler. (Süre olarak 3 gün)Şuan kullanmaktayım. Fiyat olarak Lg teknik servisin dediği gibi 2200 tl değil 550 tl verdim.(Dörtte bir fiyat) Artık takdir sizlerin bir tarafta tamir ile uğraşmak istemeyip , müşterilerini fahiş tamir ücretleri ile mağdur eden dünya çapında büyüklüğünü kanıtlamış bir firma , diğer tarafta sadece işini yapan ve büyümeye çalışan İstanbul içinde ufak bir teknik servis.

  • LG Temsilcisi27 Eylül 2013

    Sayın Müşterimiz; Yaşadığınız sorundan dolayı özür dileriz. Konuyla ilgili destek için lütfen Çağrı Merkezi telefonu 444 6 543 numarayı aramanız gerekmektedir. İyi günler dileriz. Teşekkür ederiz.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön