24 Haziran 2014

LG Servis İlk Kurulumda Talimatlara Uygun Vakumlama Yapmadı

LG Inverter 12KBTU klima ilk montajı dün İzmir Bornova'dan gelen servis tarafından yapıldı. Vakumlama işlemi yalnızca 1-2 dk yapıldı. Israr etmeme rağmen servis daha uzun bir vakumlamanın gerekli olmadığını söyledi. Servis ayrıldıktan sonra LG Müşteri Hizmetlerini aradım ve durumu sorduğumda biraz hatta bekletildim ve daha sonra işlemin doğru olduğu herhangi bir sorun olmayacağı söylendi.


Kitapçıkları incelerken İngilizce kurulum kitabında boru mesafesine bağlı olarak en az 10 dakika vakumlama yapılması gerektiğini gördüm. Bugün müşteri hizmetlerini aradım ve durumu bildirdim. Ürünün sıfır kapalı kutu ürünle değişimini ve talimatlara uygun montaj talep ediyorum. Mahkemeye başvuracağım.

İsmet 1.924 Okunma

Cevaplar

 • İsmet19 Temmuz 2014

  Sorunu size ilettiğimde 1 ayda değil en geç 1 haftada çözülmesini beklerdim.

 • İsmet19 Temmuz 2014

  Tekrar merhaba bugün Bornova'dan gelen başka bir servis yeni ürünün montajını, vakumlamasını yaptı, iç ve dış bölümlerde alçı ile kapattı ve ürünü test ederek devreye aldı. Ayrıca, talebim doğrultusunda bakır boru ile montaj yapıldı. Konuyla ilgilenen ve sorunun çözülmesine yardımcı olan herkese teşekkürler.

 • İsmet11 Temmuz 2014

  Tekrar merhaba, Uzun uğraşlarım sonucunda gerek hatalı montaj, gerekse ses sorunu nedenleriyle, ürünün ayıpsız misli ile değiştirilmesi için değişim işlemini onaylattım. Bugün yetkili servis gelip cihazı sökecek. Ancak satın aldığım bayide aynı ürün stoklarında olmadığı için değişim cihazının doğrudan LG Merkez depolarından adresime yönlendirilmesini rica ediyorum. Aile bireyleri rahatsız olduğu için salondaki klimayı kullanamam. Bu nedenle, yeni satın aldığım klimanın çok hızlı bir şekilde değişim cihazı ile değiştirilip talimatlara uygun kurulumunun yapılmasını ve bakır boru kullanılmasını rica ediyorum. İsteklerimle ilgili bugün Müşteri Hizmetleri'ne 444 6 543 numaralı telefondan ulaşarak kayıt da bıraktım. Müşteri Temsilcisi Değişim departmanına mail gönderdiğini gelecek cevap sonrası tarafıma bildirim yapacaklarını belirtti.

 • İsmet03 Temmuz 2014

  Montaj kusurunu tüketiciden hile ile gizleyen bir üreticinin ürününü almam.

 • İsmet27 Haziran 2014

  Merhaba, bugün ilk montajı yapan servis adresime gelerek vakumlama ve gaz şarjı yaptı. Aslında istediğim bir durum değil ancak mecburen kabul ettim. LG Genel Müdürlük'ü süreçte tutumu ve telefondaki yanlış bilgilendirme, kurulum talimatlarını tam olarak Türkçe'ye çevirmemesi vb nedenlerle Tüketici Mahkeme'sine dava edeceğim. Tüm kanıtlar elimdedir. Uzlaşmak isterseniz telefonla ulaşabilirsiniz. Saygılarımla...

 • LG Temsilcisi27 Haziran 2014

  Sayın Müşterimiz; Yaşadığınız sorundan dolayı özür dileriz. Konuyla ilgili destek için lütfen Çağrı Merkezi telefonu 444 6 543 numarayı aramanız gerekmektedir. İyi günler dileriz. Teşekkür ederiz.

 • İsmet24 Haziran 2014

  Aslında daha uzun yazacaktım ancak, burada karakter sınırlaması yapıldığı için mesajımı kısaltmak durumunda kaldım. Müşteri memnuniyeti ilkeleri gereği sorunun çözüleceğini umut ediyorum. Umarım yanılmam...

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön