15 Şubat 2013

LG Servis Garanti Ürünün Parça Değişimini Garanti Kapsamında Gidermiyor!

LG marka 42LW5400-ZA model televizyonum ekranda renk bozukluğu nedeniyle servise gönderdim. Servis tv'nin içini açtıktan sonra elektronik devrelerin su aldığını söylerek parça değişiminin garanti dışı yapılacağını söyledi. TV'nin ekranını kuru bezle sildiğim halde tv nasıl içine su alır anlam veremedim. TV aşırı ısınmadan dolayı yetersiz havalandırma sağlayamadıklarından elektronik parçaların lehim sıvılarının aşırı ısından dolayı eriyip elektronik devreleri bozduklarını kabul etmeyip biz bilinçli tüketiciler suçlanarak kendi kabahetlerini saklamayı marifet sayan LG'yi siz bilinçli tüketiciler nezdinde kınayarak yasal haklarımı kullanacağım.

Savaş 608 Okunma

Cevaplar

 • Savaş18 Şubat 2013

  Birde telefon trafiğinden şunu öğrendim ki LG burada işe yaramayan bir birim kurup biz Türkiye'de hallediyoruz deyip Kore'deki fabrikayı süreç dışı bırakarak müşterilerinin mağduriyetini ücreti karşılığı görmekte. Siz siz olun LG'den uzak durun. Kuru bezle sildiğin TV'niz sonra su almasın.

 • Savaş18 Şubat 2013

  Şikayetleri takibe almayın çözüm üretin çözüm. Koreden 300 $ getirip burada 2000 TL satmakta değil. Birde sizin ayıbınızdan dolayı bozulan parçalara KDV dahil 531 TL istemekle olmuyor.

 • Savaş18 Şubat 2013

  Bu fotograflar LG servisi tarafından gönderildi. Dikkat ettiyseniz sadece lehimli yerler zarar görmüş madem sıvı teması var kartın ortası neden sağlam. Aynı hikayelerle müşterilerini aldatan LG sana sesleniyorum; Oku bakalım bu siteden başka markalarla da böyle şikayet var mı? Yoksa neden bu ayıpla ilgili tedbirler almadınız? Ayrıca 444 6 543'den Cengiz Bey'in telefona bağladığını bayan sözüm sana Türkiye'de fabrikası olmayan bir firmanın Ürün Geliştirme Bölümü çalışanıyım diyerek insanları kandıramazsın. Ben de elektronik parçalar üreten firmada Kalite bölümünde çalıştım fotoğraflardan çıkardığım sonuç şu ki lehimlerin gösterdiği direnç sonucu oluşan ısıdan kart zarar görmüş kısacası LG'nin arka panel havalandırması yetersiz. Bende Samsung SyncMaster932B LCD Monitör var 5 yıldır ekrana camsil sıkıp siliyorum bozulmadı. Ama LG ne hikmetse 6. ayını doldurmadan mafiş. Yemezler güzelim yemezler. Müşterinin suratına telefon kapatarak ayıbınızı kapatamazsınız.

 • LG Temsilcisi15 Şubat 2013

  Sayın Müşterimiz; Konuyla ilgili şikayetiniz takibe alınmıştır. Teşekkür ederiz. LG MÜŞTERİ HİZMETLERİ 444 6 543

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön