06 Eylül
#12546346

LG Ph300 Mini Projeksiyon Lamba Ömrü Problemi

LG PH300 Mini Projeksiyon Cihazı'nın sözde 30.000 saat lamba ömrü veriyor. Bu da demek oluyor ki günde 4 saat kullanılsa 20 yılda lamba ömrü dolacak. Fakat bende ki cihazın toplasanız max. 100 saati bile geçmeden lambası geçiyor. Cihazı PC ye bağladığımda ses veriyor fakat lambası yanmıyor ve herhangi bir görüntü sağlamıyor. (Cihaz 2016 yılında Media Markt' tan alındı. Faturası, kutusu, her bir şeyi duruyor.)

Hasan Hasan 2.747 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

  • Hasan08 Eylül

    Şikayete ek olarak;Şu durumda yeni bir Projeksiyon Cihazı almak istesem, 2.000 TL nin altında cihaz bulamayacağım. Onu da geçtim, cihazı bir şekilde aldım diyelim, bu cihaza nasıl ve hangi şartla güvencem! İnternet de yazan bazı yorumları okudum. Bu yorumlarda kimi insanlar cihazı aldıktan 1 ay sonra bozuldu diyor, kimisi de benim gibi, lamba ömrü dolmadan lambanın bittiğini söylüyorlar. Öncelikle LG firmasının bu hatalı imalatını bir şekilde kabul etmesi gerekiyor! Benim gibi zar zor öğrenci bursuyla geçinen birisinin tekrardan yeni bir cihaz alması çok ama çok zor! LG firmasından bu mağduriyetin düzeltilmesini istiyorum. Umarım Yetkililer ilgilenir. Ek bir Not olarak da ( Cihaz şu an Serviste ve PH300 cihazının lambası 1.000 TL olarak görünüyormuş. Bunu da bana LG servisinin çalışanı söyledi. Cihazın Sıfırı Vatan Bilgisayar da 1.099 TL! )

  • Hasan04 Eylül

    LG PH300 Mini Projeksiyon Cihazının Lamba Ömrü normal şartlar da 30.000 saat dayanıklı olduğu belirtilmiş. Fakat benim cihazım henüz (max.) 100 saati doldurmadan lambanın ömrü bitti. Cihazı 2016 da Media Markt'an almıştım. Hala kutusu ve faturasını saklıyorum. Normal şartlarda 30.000 bin saati doldurabilmek için, "günde 4 saatten 20 yıl kullanabilirsiniz demektir. Bundan sonra ampul değişimi maliyeti sarfetmeyin. " diyor, LG Sitesindeki "ph300" cihazın özelliğinde! Ben demiyorum, onlar diyor! Cihazın lamba Ömrünün dolduğunu nasıl fark ettim? Dün akşam (03/09/2019) kısa bir film izlemek için cihazı ara kablosu ile PC ye bağladım ve aradan 10 dakika geçmeden cihazın görüntüsü kesildi fakat izlediğim filmin sesi devam ediyordu. Ardından cihazı komple kapattım. Yarım saat geçtikten sonra cihazı açmayı denedim fakat görüntü gelmedi.

Ziyaretçi Yorumları