LG Oled TV İçin Ekran Temin Edilmemesi

Ahmet Ahmet04 Eylül 02:56

09.06.2019 tarihinde Vatan Bilgisayar'den fiyatı 10.248 TL olan LG 55c8pla 4K UHD Oled Webos Smart TV aldım. 2 hafta önce kullanıcı hatası sebebiyle ekranı kırıldı. Servisi aradım ve çok uçuk bir meblağ olmasına rağmen yeni bir ekranın takılmasını istedim. Çünkü kullanımı ve görüntü kalitesi sebebiyle televizyonumu çok seviyordum. Ekran fiyatı olarak 6790 TL fiyat belirlediler, ben de kabul ettim. Lakin bu hafta içinde bana geri dönüş yaparak ekranı temin edemediklerini, onun yerine de TV'nin bedelini ödemeyi teklif ettiler. 

Ancak ödeyecekleri rakam ekran hariciydi. Yani 10248-6790=3458 TL ödeyeceklerini ifade ettiler. Ben şu anda kendi televizyonumun muadilini almaya çalışsam 16.000-17.000 bandında. Yani verdikleri paraya kendi televizyonumun fiyatı kadar ücret ekleyip yeni bir TV alabiliyorum. Ben bu televizyonu 3 yıl garanti ile alıyorum ve LG bana 10 yıl boyunca bu televizyonun parçalarını temin edebileceği garantisini veriyor (yasal olarak). Ama görüyoruz ki bunun arkasında durmuyor ve ekranı temin edemediğini belirtip işin içinden sıyrılmaya çalışıyor. 

Bu şartlar altında ben 13000 TL verip yeni TV almak yerine 6790 TL verip ekranımın değişmesini isterim tabi ki de. Bütün bu şartlar altında ben ya yasal hakkım olan yedek parçanın teminini, ya TV'nin muadilinin tarafıma verilmesini, ya da bana yapılması planlanan ödemedeki rakamın artırılmasını istiyorum.

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
 • Yorum yazabilmek için ya da .

 • profile-icon Ahmet 4 hafta önce  

  Sonraki süreç şöyle gelişti:

  np_image1 Ekli Görsel Var
 • profile-icon Özer 17 Eylül 00:03  

  Benzer olay farklı model benim başımada geldi. Kore'ye kadar bulduğum her yere yazdım. Asla bir cevap yok. Sanırım tek çaremiz mahkemeye gitmek olacak

 • profile-icon Mustafa 08 Eylül 23:43  

  Gerçekleşen olayların tamamı, televizyonun modeline kadar tamamen aynı. Bende bekliyorum aynı teklifte bulunuldu... Kesinleşmiş bir durum yok.

  Cevapları Gizle (1) arrow
  profile-icon Mustafa 08 Eylül 23:54  

  Sonuç hakkında bilgi vermenizi rica ediyorum. Geçmiş olsun

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler