18 Eylül
#12620114

LG LED Yerel Karartma, Köşelerde Yeşil Panel Işığı

LG 55sm8200 nanocell Televizyon modelini satın aldım ve alırken LED Yerel Karartma özelliği ile alakalı bir bilgi verilmedi, aldıktan sonra fark ettik ki ne alt yazılı bir film, dizi izleyebiliyoruz ne bir seyir zevki kalıyor. Servisten geldiler ve özelliği kapattılar bu sefer de tüm ekran parlaklaştı ve canlı rengini kaybetti.


Bununla beraber ekranın köşelerinde yeşil bir ışık geliyordu ve bunu da müşteri hizmetlerine bildirdim, televizyondan memnun kalmadığımı da söyledim ancak bana bu konuda hiçbir yardımda bulunmadılar, serviste benimle iletişime geçmedi arıza söz konusu olduğu halde. Hiç memnun değilim çözümlerinden de memnun değilim, ilk aldığım günden beri bu şekilde olan bir televizyon için tamir söz konusu bile olmamalı, birebir değişim olması gerekirdi hatta bana sorup memnun değilsem daha farklı bir modeli ile değişim yoluna gitmeleri gerekirdi. Ki satın alırken birebir değişim bile yaptıklarını söylemişti satın aldığım LG yetkili bayisi.


Müşteri memnuniyeti de cihazı satın alıncaya kadarmış demek ki. Ver depodan arızalı bir ürün sonra müşteri uğraşsın dursun veya ikna et şöyle böyle diye, aldıktan sonrasına karışma ne de olsa paramı aldım. Garanti süreçleri ve satın alma süreçleri bu yani. Bir de aradığımda kullanıcı hatası var mı o değerlendirilecek diyor bugün.


Aldığım zamandan beri arayıp söylüyorum halbuki. Eğer internet sitelerine veya başka yerlere de bakarsanız hiçbir şey bulamayacaksınız bu LED yerel karartma özelliği ile alakalı. Muhtemelen satın alırken de satıcı sizi bununla ilgili bilgilendirmeyecek. Ben anlatayım blok halinde bir parlaklık veriyor panel dikdörtgen şeklinde en alttan en üste kadar ve alt yazılı dizi film izliyorsanız eğer alt yazıyı sizin gözünüze sokuyor bembeyaz bir biçimde. Yazıktır günahtır. Arıza olarak nitelendirilmiyor bu arada bu özellik.

Enes Enes 2.928 Okunma
Yorum Yap
Ziyaretçi Yorumları