Lg Buzdolabımın Sürekli Motorunu Değiştiriyorlar

Didem Didem20 Temmuz 14:14

Evlenirken bütün beyaz eşyalarımı LG marka almıştım. 2 buçuk yıldır kullanıyorum ancak son 6 ayda buzdolabım inanılmaz sesli çalışmaya başladı kulak tırmalıyordu servisi aradık sıcaktan olduğunu normal olduğunu söyleyip gittiler yine ses çıkartırsa video atmamızı söylediler. Videoyu gönderdikten sonra başka bir ekip motor arızası olduğunu değişmesi gerektiğini söyledi 1 hafta o şekilde kaldıktan sonra gelip motoru değiştirdiler motorun üzerindeki zift bile erimişti ki servis buna nasıl normal deyip gitmişti. 

Değişen motora bile 10 yıl garanti verdiler daha bir hafta bile üzerinden geçmeden yine aynı sesler duyulmaya başladı her defasında video atıyoruz ses kaydı atıyoruz servise motor oturuyordur yok sıcaktandır normal diye geçiştiriyor bizi. 4 kere servis gelip sadece motor değişimi için servis kaydı açmışlar diğerlerinin kaydı bile yok motor değişeli 1 ay olmamasına rağmen servis yine motor değişimi gerekli dedi. Ya bu buzdolabı hatalı ya da bu servistekiler hatayı anlamadığı için sürekli motor değiştirmeye çalışıyorlar ben anlamadım. 

Yaz günü problemli buzdolabını sürekli tamir ettirmekle uğraşıyoruz. İlla Hakem Heyeti'ne mi verelim. Servisle görüşüyoruz bir türlü değiştirme kararını çıkarmıyor neden çünkü garantisi bitiyormuş. Ama bu Benin suçum değil ki LG o zaman garantisi biter bitmez bozulacak hani bunun 10 yıl motor garantisi nerede. Servise diyorum ki garantisi bitince ne olacak bu ses devam ederse motoru değiştiririz ama 500 lira ücreti ver diyor ben her ötmeye başladığında bu kadar ücret mi ödemek zorundayım böyle bir saçmalık yok.

 • - Görüntüleme
 • 1Destekçi
 • 4Yorum
counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
 • Yorum yazabilmek için ya da .

 • profile-icon Ümit 21 Temmuz 11:14  

  Aynen dediğin gibi. "servistekiler hatayı anlamadığı için sürekli motor değiştirmeye çalışıyorlar". Çalışanlar eğitim almadığı ve yeterli tecrübeleri olmadığı için çoğu serviste hep böyle. Belki motorun altındaki lastiklerden biri çıktı. Bakan kim?

 • profile-icon Fatma 21 Temmuz 06:17  

  Aynı bire bir ses sorunu bizde de var. Bizde ses kaydı yaptık servis geldi normal dedi komşularım bile rahatsız oluyorken anormal olan bizlermiyiz Peki? Üstelik biz çamaşır makinesinide LG den aldık onu da videoya çektik ona da normal dedi servis yet

  np_image1 Ekli Görsel Var
  Cevapları Gizle (2) arrow
  profile-icon Fatma 21 Temmuz 07:25  

  Evet banada aynısı söylendi zeminden olabilir ama hiçbir çözüm sunulmadı. Sadece suyun sertliği için çeşmeye bir aparat taktı 125 TL'ye bir de geldiği için 75 TL toplamda 200 TL aldı. Aparat sitesinde baktım 26 TL yazıyordu çok üzüldüm.

  profile-icon Didem 21 Temmuz 07:04  

  Fatma hanim benimde cmasir makinam LG bende de oluyor bana da normal dediler onun içinde servis kaydım var zemininiz yamuk deyip gittiler banada. İnternet üzerinden ses ve titreşim azaltıcı takozlar satılıyor onlardan alıp koydum biraz fayda verdi

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler