LG 49Sj800V Wi-Fi Kopma Sorunu!

Hâdi Hâdi14 Ekim 2019 15:59

Kısa özet; LG marka 1,5 sene önce aldığım Akıllı TV sürekli bağlantı kopma sorunu yaşıyor. İnternette okuduklarıma göre bu sorun çok yaygın ve teknik servis bana yaptıkları gibi üç maymunu oynuyor. LG Smart TV almadan önce burada ve internette bu sorunu araştırmanızı öneririm.

1,5 sene önce aldığım televizyon son bir aydır sürekli bağlantı kopma sorunu yaşıyor. Netflix Youtube.com Digiturk gibi hiçbir uygulamasından faydalanamaz oldum. Bazen 10 dakika bazen yarım saat sonra bağlantı kopuyor ve tekrar bağlanabilmek için bir 15 dakika uğraşmanız gerekebiliyor. Bağlantı kopması olduğu anda ise evde bulunan diğer telefon ve bilgisayarlarda hiçbir sorun olmadan interneti kullanabiliyorsunuz.

Asıl çirkinlik ise teknik servisi aradığımda yaşadım. İlk olarak fabrika ayarlarına dönmem tavsiye edildi. Deneyip sonuç alamadığımda ertesi gün tekrar aradım ve bu sefer bana farklı bir internet ile deneyip denemediğim soruldu. (insanların evinde de birden fazla internet var sanki) Ben de buna gerek olmadığını sorunu yaşadığım esnada diğer cihazlarımla interneti kullanmaya devam edebildiğimi söyledim. Bana cevap olarak "servis kaydı düşersek eğer servis gelip farklı bir internet ile bağlanmayı deneyecek. Eğer bağlanırsa üründe arıza olmadığı tespit edilecek bu nedenle de servis ücreti alınacak sizden" denildi. Ne kadar diye sorduğumda "bilmiyorum" cevabını aldım.

Tehdit eder gibi iş resmen. Arıza çok sık ama her zaman yakalayabildiğim bir arıza değil. Ayrıca servisin gelip deneyeceği internetten bana ne. Saçma bir şekilde deneme yapılacak ve üründeki arıza inkar edilecek yetmez gibi de servis ücreti istenecek benden.

Sorunla karşılaştıktan sonra internetten okuduklarımla sorunun çok yaygın olduğunu öğrendim. Çözüm için ümidim yok. Yapacağım iki şey var elimden geldiğince yaşadığım sorunu internette paylaşmak ve duvarı delerek modemden televizyona ethernet kablosu çekmek.

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler