13 Eylül
#12584859

LG 49Lk5900Pla LED TV Yazılımında Hatalar Var!

LG 49lk5900pla 49 inç LED TV satın alalı 1 yıl oldu. Televizyonun yazılımında (webos) yaklaşık 10 dan fazla buldum. (elektrik elektronik mühendisi ve yazılımcıyım) Ancak bu hataları iletebileceğim bir merci bulamadım! 1 yıl önce webos versiyon 3.5'di. Şimdi 5.1 oldu. Ancak hataların hiçbiri düzeltilmedi. Çağrı merkezi yazılım hatalarını kabul etmiyorlar. İnternet sitelerinin iletişim bölümünden 3 sefer yazdım, cevap veren, arayan olmadı. Hatta iletişim formlarından 49lk5900pla modelini bile seçemiyorsunuz. Hatalara birkaç örnek vermek istiyorum:


1-) Televizyonda sadece tek bir Wi-Fi kayıt edebiliyorsunuz. Başka eklemek yok. İlk eklediğiniz siliniyor. (özürlü çağrı merkezi bu cep telefonu değil diyor)
2-) Kanal listesi (list) tuşuna basınca TV bekliyor. Yaklaşık 4-5 saniye boyunca ortada bir şey dönüyor sonra liste açılıyor. Sanki liste uydudan yeniden çekiliyor. Kayıtlı olan bir listeyi açmak 0.5 saniyeden daha uzun süremez. Hatalı kod yazmışlar.
3-) Uydu çekim seviyesi diğer uydularda olduğu gibi kanal değiştirince ya da info tuşuna basınca görünmüyor. Görebilmek için ayarlar-genel ayarlar-kanal ayarları-kanal tarama gibi uzunca bir menü dolaşmanız gerekiyor.
4-) TV'de SCART ve HDMI girişine şifre koyabiliyorsunuz lakin uydu girişine şifre koyamıyorsunuz. Yani TV'ye genel olarak şifre koyamıyorsunuz. Çocukların TV izlemesini engellemek için televizyonun fişini söküp saklamanız gerekiyor. Kanallara şifre koyabiliyorsunuz. Ancak orada da hata yapmışlar. Tüm kanallara şifre koydunuz diyelim. İnanamazsınız! Her kanal değiştirmede şifre soruyor TV. 5 saniye önce girdiğim şifreyi yeniden istiyor. Kanal şifrelemek çözüm olmuyor yani.
5-) Televizyonda otomatik yazlım güncellemesini kapalı tutuyorum. Ancak geçen hafta webos 4'den 5.1 oldu. İstedikleri anda internete bağlı olan tüm TV'leri bozabilirler. Garantinin bitmesini bekliyorlar.
6-) TKGS güncelleme özelliğini her zaman kapalı tutuyorum. Yeni kanalların otomatik yüklenmesini istemiyorum yani. Ancak ne hikmetse 2-3 günde bir yeni kanal yükleniyor. Gene inanamayacaksınız! İslami içerikli bir kanal silinip yerine gergedan boynuzu reklamı yapan porno kanalı yüklemişler. Bu kanalları siliyorum ancak tkgs kapalı olduğu halde sürekli yenileri geliyor.


İşte hatalar böyle gidiyor. Bu hataları tespit ettiğim için bana ödeme yapmaları lazım ancak hataları iletebileceğim muhatap yok. Çünkü TV'den/yazılımdan/firmware'den anlayan yok!

Ümit Ümit 4.445 Okunma
Yorum Yap
Ziyaretçi Yorumları