08 Eylül
#12556456

LG 40 Güne Ulaşan Tamir Süresi!

Aşırı gürültülü çalışan çamaşır makinesine 27/07/2019 tarihinde arıza tespiti yapılarak 29/07/2019 günü servise alınmış olup servis yetkililerince parça beklendiği söylenerek aradan geçen yaklaşık kırk günlük süre zarfında tarafımız yani müşteriniz mağdur edilmiştir. Servisin vermiş olduğu tamir formunun dokuzuncu maddesinde belirtilen 10 dünü geçen arızalarda arızalı ürün yerine yedek ürün verilir denilmektedir. Ancak defalarca talep etmemize rağmen yedek makine verimemiştir ayrıca servis tarafından konu ile alakalı herhangi bir geri bildirimde yapılmamıştır.


Bugün 05.09.2019 yaklaşık makineyi tamir için alalı 40 gün geçmesine rağmen ürünün akıbeti hakkında herhangi bir net bilgi verilmemiştir. Kanuni hakkım olan tamir süresi 20 iş gününü fazlasıyla geçtiği için ayıplı ürünün yerine yenisini verilmesini 15 gün önce de LG müşteri hizmetlerinden talep etmemize rağmen herhangi bir geri bildirim yapılmamıştır. Konu Hakem Heyeti'ne intikal ettirilmiş olup arızalı makinenin yerine tarafımca ikinci el makine temin edilerek şu anlık ihtiyacımı gidermekteyim. 40 gün boyunca sorunu çözemeyip lakayıt davranan yetkili servise ve LG müşteri hizmetlerine bugüne kadar herhangi bir geri bildirim dair yapmamıştır. Verilen parayı geçin çektiğiniz rezillik diz boyudur. Bundan sonra LG'nin hiçbir ürünü bedava olsa da alınmaz. rezillik.

Aydın Aydın 2.834 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

  • Aydın27 Eylül

    Daha önce yazmış olduğum makinenin tamirinin yapıldığını 14/09/2019 günü yetkili servis arayarak 51. (ellibirinci) günde belirtmiştir. Nihayet makineyi tamir edebildiklerini söyleyebildiler ancak konu Hakem Heyeti'ne intikal ettiği için makineyi getirip kurmadılar ne derece tamir edildiği ise bilinmemektedir. Kanuni hakkım olan 20 iş gününü geçen tamir sürelerinde (otuzbir iş günü olmuştur) müşterinin talebi halinde arızalı ürün yenisiyle değiştirilir, denilmesine rağmen ilgili firma kanun ve yönetmelikleri hiçe sayarak makinanız tamir edildi hakem heyetinden şikayetini geri çek makinanı getirelim diyebilecek kadarda saygısızlardır. Buradan yetkililerede sesleniyorum neden kanun ve kurallara uymayanlara gerekli işlemler hızlı bir şekilde sonuçlanmaz benim mağduriyetim hala devem etmektedir. Hakem Heyeti kararları yaklaşık altı ayı bulmaktadır, sistem kaplumbağa hızında yürümektedir. Garantili ürünün garantisi kalmamıştır. İlgili tüm makine alıcılarına ve bakanlık yetkililerine duyurulur...

Ziyaretçi Yorumları