27 Ocak 2014

LG Televizyonda Kamera Yazılım Sorunu Var

7 Ocak 2014'de LG 42LA860V modeli TV'yi internetten İstanbul Teknokurdu.com aldım. 8 Ocak 2014 günü TV'yi gönderdi,9 ocakta eve geldi. Kendilerine hız ve ilgilerinden dolayı teşekkür ediyorum. 10 Ocak 2014'de servis geldi ve TV'nin kurulumunu yaptılar ama el hareketi ile ses ayarı, program değişimi işlemini yapamadılar.

Tv'yi servise götürdüler, olmadı, kameranın arızalı olduğunu cihazın değişeceğini söylediler. Belge düzenlediler ve TV'yi geri gönderdik. Ertesi gün Teknokurdu.com yeni bir cihaz gönderdi. Servis kurdu, aynı sorun vardı. Servis bu modelin yazılımında hata olduğunu LG merkezden cevap beklediğini söyledi. LG bütün dünyayı mı yanılttı. Lütfen cevap versinler mahkemeye vereceğim.

Nevzat 524 Okunma

Cevaplar

  • Nevzat 31 Ocak 2014

    2 yıl önce LW 650S almıştım, memnun olduğum için 2'nciyi de LG aldım. Servis beni üzdü, LG yetkililerine kolay ulaşıp sorunu anlatamamak beni üzdü, ancak bu safhadan sonra LG yetkililerinin tutumu çok önemli umarım mağdur edilmeme hiç göz yummazlar çünkü ben kanuni olarak haklıyım.

  • Nevzat 31 Ocak 2014

    Çağrı merkezini defalarca aradım. Oraya ir bayan oturtmuşlar, yetkili birisiyle görüştürün sorunları anlatmak istiyorum diyorum, telefon veremem, şikayetiniz varsa mail yazın diyor başka bir şey söylemiyor. LG'den yetkili birisine ulaşmak imkansız. Şimdi 2'nci TV'yi de aldığım yere (İstanbul'da Teknokurdu.com) gönderdik, bayii de elimde bu model yok diyor büyük ihtimalle hukuki süreç başlatacağım. Ama iyi niyetimi muhafaza edip birazcık LG firmasının bu bayii ile ilgilenerek bu televizyonu hukuki olarak temin etmekle sorumlu olduğunu, eğer gerekirse LG bayiliğini gözden geçireceğini, LG'nin bir dünya markası olduğunu, doğru ve güzel şeyler yapılırsa piyasada tutunulacağını hatırlatacağını bekleyeceğim.

  • LG Temsilcisi31 Ocak 2014

    Sayın Müşterimiz; Yaşadığınız sorundan dolayı özür dileriz. Konuyla ilgili destek için lütfen Çağrı Merkezi telefonu 444 6 543 numarayı aramanız gerekmektedir. İyi günler dileriz. Teşekkür ederiz.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön