Letgo Satıcıları Paraları Alıyor Ama Ürünler Yok

Cihat Cihat23 Nisan 12:14

21.04.2020'de Letgo'da satışa sunulmuş playstation4 oyun konsolu gördüm ve satan şahısla Letgo üzerinden konuşmaya başladım (s** se**kullanıcı adı) çok sık Letgo uygulamasını kullanan bir insan değilim evde olduğumuz bu dönemde çocukları evde oyalayabilmek için PlayStation 4 fiyatlarının yükseldiği görünce Letgo uygulamasından bakmaya başladım. Letgo'ya güvenim olmasına rağmen yine dikkatli bir şekilde satan şahısla konuşma ilerlediğin şahısın kimlik bilgilerini ve adres bilgilerini almak için WhatsApp üzerinden konuşmaya devam ettik. Şahısın bana verdiği kimlik bilgisi ile Letgo'daki kullanıcı adı ve adres bilgileri uyuşuyordu. 

Ben İstanbul 'dayım kişi Adana 'da olduğunu söyledi. Ürünün resimlerini atarak güvenimi kazandı ve ürünü kargoya verdiğinde ürünün bedelini yatırmamı istedi (2800 TL) Yurtiçi Kargo'ya gidip bana kargo fişini yolladı ve telefonuma Yurtiçi Kargo'dan kargonuz yola çıkmıştır diye mesaj geldi ve ben parayı yatırdım tabi parayı yatırır yatırmaz kargo iptal edildi ve şahsın telefonu kapandı 2800 TL yanılttı. Tabi virüs olayından dolayı adli süreç başlatamadım. 

Letgo'ya girdiğimde hala aynı kişi insanları yanıltmak için şu an bile aktif olduğunu ve benim gibi birçok insanın Letgo üzerinden yanıltıldığını  araştırmalarım sonucu farkına vardım. Keşke daha önce fark etseydim. Letgo' dan karşınızda bu durumu düzeltebilecek hiçbir muhatap bulamıyorsunuz. 

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler