16 Ağustos
Yorum Yap
#10788751

Lescon Spor Üşenmeyin Tüketici Hakem Heyeti'ne Başvurun!

Bu olay Ocak 2018-Ağustos 2018 tarihleri arasında gerçekleşmiştir. Bundan 7 ay kadar önce Lescon’dan Waterproof bot satın almıştım. Bunu satan görevliye daha önceki tecrübelerimden dolayı birkaç kez üstüne basa basa sormuştum. "Gerçekten su geçirmiyor değil mi" diye. Görevli de aynı şekilde üstüne basa basa "kesinlikle su geçirmez" demişti, birkaç kez.


Ayakkabı ilk yağmurda su geçirdi. Mağazaya gittim, durumu anlattım. "Kalite güvenceye göndereceğiz" dediler. Gönderdiler aradan birkaç hafta geçti, çağırdılar ve herhangi bir sorun tespit edilemediğini bildiren ıslak imzalı zarflanmış bir kağıt tutuşturdular elime.


Ben bunu hiçbir şekilde kabul etmiyorum dedim. Tekrar kalite güvenceye gönderdiler. Kısa bir süre sonra aynı kağıtta sadece tarihi değiştirip imzalayıp tekrar gönderdiler. Anlayacağınız adamların ürünü test ettikleri falan yok. Kağıt imzalayıp postalıyorlar sadece. Bu sefer genel merkezi aradım, durumu anlattım. "Bu şekilde karar çıkmışsa kendilerinin bir şey yapamayacağını" söylediler. Bir daha göndermedim tabi ayakkabıyı kalite güvenceye falan.


Faturamı, ayakkabımı, herhangi bir sorun tespit etmediklerini beyan ettikleri kağıtları aldım ve Tüketici Hakem Heyetinin yolunu tuttum. Şikayetimi anlattım heyete. Orada çalışan bir görevliden bir kova su getirmesini istediler hemen. Gözümün önünde ayakkabıyı suya soktular. Sonuç: ayakkabı daha önce geçirmediği yerlerden bile su geçirdi.


4 ay sonra para iade talebimin kabul edildiğine dair karar tutanağı kargoladılar adresime. Paranın direkt hesabıma iade edileceğini düşündüm ama öyle değilmiş. İade karar kağıdını götürüp mağazadan paramı almak için dört kez mağazaya gitmem gerekti. Her türlü sistem böyle prosedür şöyle benim yetkim yok diye diye oyaladılar. Mağaza görevlisini avukat arkadaşımla görüştürmek zorunda bile kaldım bir ara. Sonuç olarak 200 TL’mi aldım.


Bu olaydan çıkarılacak sonuç:
1. Lescon bir daha asla. Hizmet kalitesi diye bir şey yok. Bunu daha somut bir şekilde anlatamam diye düşünüyorum.
2. Mağazalardan aldığınız ürünlerin kutusunu, faturasını, fişini belirli bir süre saklayın. Mağazaya ya da başka yere verme gibi bir ihtimaliniz olması durumuna karşı gerektiğinde kopyalarını alın.
3. Prosedürümüz böyle, sistem kabul etmiyor, sistem hata yapmaz (bunu da duydum evet) sözlerini dikkate almayın. Yasal tüm haklarınızı sonuna kadar kullanın.
4. Pes etmeyin.

Elif 1.622 Okunma
Ziyaretçi Yorumları

Benzer Şikayetler