Lensci.com Kutucuklarını Tıklarsanız Kartınızı Kullanıyorlar

Okan Okan27 Nisan 14:30

22.10.2019 tarihinde yani 6 ay önce Lensci.com sitesine (bir diğer adları gözüm optiktir) kendilerinden lens alışverişi yapmıştım. 6 ay sonra bir sabah 08:37 de bankadan; "gerçekleşecek olan işlem için, internet alışveriş ayarlarınızı açınız" şeklinde mesaj gelince hemen bankamı aradım. "Gözüm Optik adlı bir firma kullanmış, size ait bir alışveriş değilse kartınızı kapatalım" denildi ve kartımı kapattım. O şokla, ne oluyoruz diye Savcılığa suç duyurusunda bulunmayı düşünürken, Gözüm Optik firmasının numarasını bulup, aradım. Çok normal bir durummuş gibi "daha önce siparişini verdiğim lenslerin kullanım süresi dolmuş, yeni ihtiyacım için otomatikman siparişi oluşturmuşlar ve ödemeyi de bir önce ki alışverişte kullandığım kredi kartından çektiklerini" söyleyince şok oldum. Müşteri temsilcisi e*** hanım da “ bizim firmamızı nasıl bilmiyor muşum (Gözüm Optik), böyle bir alışveriş çekimi için niye ortalığı velveleye vermişim? Niye kartımı kapatıyor muşum? Niye bunları aramıyor muşum? Abone olununca; yeni sipariş oluşturma hakkına ve de kredi kartınızı kullanma hakkına sahip oluyorlarmış. Şu geçen 6 ay içinde ölmüş olabilirim, gözüm iyileşmiş olabilir, numarası değişmiş olabilir” diye söylediğimde “aboneliği tıkladığınızda bunu kabul etmiş oldunuz” dedi. Bunun bilgisini 22 Ekim de üye olurken telefonla görüştüğüm müşteri temsilciniz vermedi dediğimde “vermemiş olabilir, unutmuş olabilir ben bilmek zorundaymışım" dedikçe şoka girdim. Lensci.com adlı firmanın aslında Gözüm Optik olduğunu, bilmeyip, kredi kartımdan yapılan işlemin çok normal bir işlem olmadığını düşünüp, kartımı kapattırdığım için, ortalığı velveleye verdiğim için "özür dile" diyecekti neredeyse. Tarafıma mail atmışlar, niye mailime bakmıyormuşum, bunların kutucuklarını tıkladık diye, esaretleri altına giriyormuşuz meğersem... E*** hanıma göre bunların eksiklikleri, yaptıkları normal bir durum, benim ki anormal bir durum. Her ne olursa olsun kredi kartımdan bilgim olmadan bir çekim yapılıyor ve bunu yapan kişinin sizin kötü niyetli eski çalışanlarınızdan birinin olmadığının garantisi var mı? İnsanların bir çok inandırıcı şekillerle kandırıldığı bu günlerde sizi tanıyamadığım için kusuruma bakmayın e***hanım. Yine işlem çekesiniz gelirse bir haber vermeniz yeterli, kartımı hemen açarım... C** hanım siz iyi niyetlisiniz ama maddi manevi yaşadığım stres ve sonrası için benim bu durumuma başkalarının da düşmemesi için böyle bir sisteminizi bilmeleri için şikayetimi tekrardan yayına veriyorum.

Cevaplar

profile-icon Okan 29 Nisan 20:57

Ceren hanım pazartesi günü için görüşelim demiştiniz, fakat aramadınız...

profile-icon Okan 27 Nisan 14:36

Dün şikayetimi yazdıktan sonra c** h** aradı. İtiraf etmeliyim ki e** h** adlı kişiyle aralarında en az 180 derece fark var. C** h**’LA konuştuktan sonra şikayetimi çekmiştim ama yapılanlar aklıma geldikçe, e** h** la olan görüşmemizdeki 55 dakikalık görüşmede konuşma şekli, tavrı aklıma geldikçe, kişilik bozukluğumdan tutun da hayattaki davranış ve konuşma şeklime varıncaya kadar beni yermesi aklımdan çıkmıyor. Ben de iyi konuşmadım biliyorum ama en azından hakaret, küfür etmedim, kişiliğine dil uzatmadım. Bu şekildeki konuşmalarından dolayı benim yaşadıklarımın aynısını kendisinin de yaşaması için gerekli istek ve temennilerimi kendisine söyledim. C** h** da yaklaşık yarım saat konuştuk ama en ufacık bir saygısızlık olmadı… böyle bir uygulama dünya üstünde yok, 6 ay sonra sorgusuz sualsiz otomatikman sipariş oluşturup, üstelik kredi kartı bilgilerinizle haberiniz olmadan işlem yapmak her ne olursa olsun bunu yapamazsınız, nereyi tıklamanız önemli değil, kişi ölmüşse lensini mezarına mı göndereceksiniz? Yaptığınız sizce iyi bir şey olabilir ama ebru hanım dikkat et sözüme usulsüzlük demiyorum usulü uygulamada hatanız var. Niyetin 6 ay sonra ürün satmaksa; kişiyi, bir hafta önce ararsın, ulaşırsan bilgilendirsin, ulaşamazsan mesaj atarsın hatta takviye olarak mail de atarsın, yine ulaşamazsan demek ki kişi ölmüştür dersin konuyu kapatırsın. Bu nasıl bir zorbalık? Üstelik telefon aramalarımıza da baktık gelen bir arama yok. Kaskocu musunuz? Sigortacı mısınız? Onlar bile sigortanızın dolmasına bir ay kala sadece hatırlatma şeklinde bilgi veriyorlar.

profile-icon Okan 27 Nisan 14:36

Bu arada bir şey daha söyleyeceğim e** h** kardeşçiğim; ama inşallah kızmazsın, hadsizlik yapmış olup da her zamanki gibi seni sinirlendirmek istemem... Savunduğun, leke sürmediğin ama nelere yol açabileceği ile ilgili bir örnek daha sana... Usûl hatası dediğimiz şey ile alakalı...: üyelik eşimin adına yapıldı, kredi kartı harcaması benim adıma... Nereden biliyorsun 6 ayda biz boşandık mı? Ayrı mıyız? Veya başka bir şey mi oldu? Böyle bir durumda olan insanlar olamaz mı? Bu saçma uygulamanızı iptal etmek için ancak üye olan kişi bu işlemi iptal edebilir. Düşünsenize eşimden ayrılmışım, kart onun, ödeme yapılacak tek seferde bilmem kaç tane sipariş ver, adam ödesin sonra. Ya da bir aksilik oldu kendi kartımda ve o an komşumdan kredi kartı istedim ve sizden sipariş verdim. 6 ay sonra yeni sipariş oluşturup ödemeyi zart diye çekmeye çalıştınız ve sonra dostuna, komşuna ne diyeceksin? Ya da oldu ki o işlemden sonraki günlerde o komşunla küsmüş olabilirsin, görüşmüyor olabilirsin, düşman olabilirsin senin yaptığın işlemden sonra kredi kartı kullanılan eski komşu savcılığa gitse ne olacak?. Nelere yol açıyor veya açabilir bu uygulamanız düşünmüyorsunuz. Gerçi e** h** şimdi yine kızacaktır, neden böyle düşünüyormuşum? Neden kötü yönden düşünüyormuşum gibisine, çünkü kendisi polyanna gibi hayatta bu tür örnekler olamaz... Bu arada bu uygulamanın sebebini de şöyle açıklıyorlar: siparişi veren kişiler 6 aya bir gün kala sipariş veriyorlarmış, o siparişte bir günde yetişmeyince müşteri farklı şekilde şikayetlerde bulunuyormuş, bunları yaşatmamak için bunu uyguluyorlarmış. Madem öyle düşünüyorsunuz, Bana yarattığınız siparişi niye 6 aya bir gün kala yaptınız. Bir günde gelemeyeceği belli, uçursan gene gelmez. Hele bu sıkıntılı günlerde hiç gelmez. İlk siparişimi verdiğimde bile ürününüz en az 10 günde. Yani sözün özü e** h** her yerinden dökülüyorsun ama yine de kendine toz kondurmuyorsun. Bu yüzden telefonla görüştüğümüzde senin için söylediğim temennilerim sadece senin için hala geçerli...

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
 • Yorum yazabilmek için ya da .

 • profile-icon Müge 12 Mayıs 00:10  

  Ben de aynı durumu yaşıyorum. Şikayetinizden anladığım kadarıyla habersiz çektikleri paranın iade edilmesi için daha önümde çok uzun yol var.

  • 1Destekçi
 • profile-icon Asya 10 Mayıs 04:17  

  Aynı durumla karşılaştım 2 hafta oldu hala para iadesi bekliyorum.

 • profile-icon Emre 28 Nisan 18:12  

  Kesinlikle katılıyorum.

  • 1Destekçi

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler