21 Ekim 2015

Lenovo Z5070 Notebook İmalat Hatalı.

İzmir/K. Yaka Mavişehir Teknosa Mağazasından almış olduğum Lenovo 5070 Notebook 'un daha iki günlükken tabanındaki vidaları adeta işporta malı veya ucuz bir Çin malı oyuncak gibi dökülmeye başladı. İki vidasının eksik olduğunu görünce derhal aldığım mağazaya geri götürdüm. Mekanik de olsa sorunun bir imalat sorunu olduğunu söyleyip ve değiştirilmesini talep ettim. Vidaları takılıp bana geri gönderildi. İkinci ve üçüncü defa aynı sorunları ve ayrıca tuşların işlevleriyle ilgili sorunlar yaşadım. Sonunda faturayı müşteriye kestiler. Doğru düzgün kullanamadan kullanım hatası diye saçma sapan bir gerekçe buldular ve 203 TL masraf çıkardılar. Bu amatörce tutumlarından ve Lenovo'dan şikayetçiyim.

Selçuk 253 Okunma

Cevaplar

 • Selçuk11 Kasım 2015

  26/10/2014 tarihinde İzmir mavişehir egepark Teknosa AVM den Lenovo z5070 model dizüstü bilgisayar aldım. Yepyeniyken iki adet vida düştü. Konuyu aldığım yerden Teknosa asist yetkilileri ile görüştüm. "bir ay içinde iade değişim hakkım" olduğunu söylediler. Yukarıda bahsettiğim Teknosa mağazasına götürdüm. 15 gün sonra Lenovo Firması tarafından hata kabul edilmiş olmalı ki "Eksik vidalar Tamamlandı" şeklinde bir işlem yapılıp tarafıma gönderildi. Bundan sonra bilgisayar sürekli tuş hataları vermeye caps look ve num look görev yapmamaya başladı. İkinci defa götürdüm, herhangi bir hata yok diye kayıt düşülerek geri verildi. Vidalar tekrar düştü. Ancak Lenovo müşteriyi sorumlu tutuyor. Çok ilkel!

 • Selçuk09 Kasım 2015

  Sayı Lenovo Yetkilileri, belli ki tarafınızdan belli bir cevap programından hiçbir işlem yapmadan "Müşteriyle ilgileniyormuş, sorun çözüyormuş gibi yaparak! " kamuoyunu yanıltmaya ve müşteriyi atlatmaya odaklı bir politika izlemektedir. Oysa ki 1 yıldan fazladır, bozuk/ayıplı malınızı kullanamadığım gibi bir de suçlayıcı ifadenizle üzüyorsunuz. Böyle müşteri odaklılık olmaz. Gerekirse Çin'deki Üretici firmaya kadar her yoldan ulaşıp bu kayıtsızlığınızı ve müşteri savsaklayıcı tutumunuzu paylaşacağım.

 • Lenovo Bilgisayar Temsilcisi22 Ekim 2015

  Sayın müşterimiz, Lenovo ürün ve hizmetleriyle ilgili deneyimlerinizi sikayetvar.com platformundan bizimle paylaştığınız için teşekkür ederiz. Konuyla ilgili müşterimize email yolu ile geri dönüş yapılmıştır. Lenovo’yu seçtiğiniz için teşekkür eder, iyi günler dileriz. Saygılarımla, Lenovo Türkiye

 • Lenovo Bilgisayar Temsilcisi21 Ekim 2015

  Sayın müşterimiz, Lenovo ürün ve hizmetleriyle ilgili deneyimlerinizi ve görüşlerinizi paylaştığınız için teşekkür ederiz. Müşteri danışmanınız, sikayetvar.com platformunda dile getirdiğiniz şikayetinizle ilgili size hizmet vermek üzere telefon veya e-posta yoluyla en kısa süre içerisinde size ulaşacaktır. Saygılarımızla, Lenovo Türkiye

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön