26 Ekim 2016

Lenovo S90 Cep Telefonu ve Teknik Servis Sorunu!

Haziran 2015'de aldığım Lenovo S90 marka cep telefonum yaklaşık 1 ay önce pil sıcaklığı düşük şarj olmuyor gibi bir uyarı vermeye başladı. Telefonum çok zor şarj oluyordu sonraları hiç olmamaya başladı. En son çare telefonumu servise göndermeye karar verdim. Yaklaşık 12 gün sonra teknik servis beni arayarak telefonumda sıvı tespit edildiğini yani su kaçırdığımı ve garanti kapsamından çıktığını tamir olacaksa 800 küsür TL ücrete tabi olduğunu söyledi. Şaka gibiydi çünkü benim telefonumu ben su dökülmesine bağlı bir şikayetle servise göndermemiştim ve telefonuma hiç su dökülmemişti. Kaldı ki Lenovo S90 incecik bir telefon ve su döküldüğü takdirde bırakın şarj olmamayı açılmaz bile ekran gider. Şaşırdım fakat itiraz dahi ettirmediler içeride ki oksitlenmenin kamerayla görüntülendiğini söylediler ağzımı kapatmak için.

Emine 3.023 Okunma

Cevaplar

  • Lenovo-Motorola Akıllı Telefonlar Temsilcisi27 Ekim 2016

    Sayın müşterimiz, Lenovo ürün ve hizmetleriyle ilgili deneyimlerinizi ve görüşlerinizi paylaştığınız için teşekkür ederiz. Müşteri danışmanınız, sikayetvar.com platformunda dile getirdiğiniz şikayetinizle ilgili size hizmet vermek üzere telefon veya e-posta yoluyla en kısa süre içerisinde size ulaşacaktır. Saygılarımızla, Lenovo Türkiye

  • Emine27 Ekim 2016

    İlk metnimin devamı ; Ben telefonunu ekran koruyucuyla ve kapaklı telefon kılıfıyla kullanan biri olarak telefonuma nasıl su dökmüş olabilirim ? Hadi döktüm o arıyzayla servise telefonumu göndercek kadar akılsız değilim güvence kapsamından çıktığını biliyorum çünkü.Telefonum oksitlenme yapmışsa belki konuşurken terimin telefona değmesinden falan olmuştur onun dışında su dökülme olayı imkansız.Ki yineliyorum ben telefonumu su döküldüğü için servise göndermedim pil sıcaklığı düşük uyarısına bağlı sarj almama durumundan gönderdim ! Beni mağdur ettiniz hem günlerce zor şarj alan bir telefonla uğraştım hem serviste günlerce bekledim hem de hiç ummadığım bir tespitle karşılaşıp boşuna telefonumu servise göndermiş ve telefonsuz kalmış oldum.Ben şikayetçiyim çünkü madem azıcık bir terlemeden oksitlenme yapan telefon ürettiniz veya satıyorsunuz bunu alan ve kullanan kişiye yüklememelisiniz !

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön