11 Ekim 2016

Lenovo İdeapad 700 Opsiyonel SSD Sorunu ve Teknik Servis Yanıltması!

İdeapad 700 model bir Lenovo notebook bilgisayar aldık. Bu model Lenovo'nun oyun üst seviye bir performans bilgisayarı. Ancak böyle güçlü bir makinaya 5400rmp bir wd disk takılmış ve opsiyonel olarak SSD takılabileceği bilgisi var. Lenovo teknik destek sayfaları teknoloji sitelerinin forumlarına bakarak bu makineye m2sata takıla bileceğini öğrendik.
Bunun üzerine İdeapad 700 ve m2sata dışkı aldık. Dışkı takmak için alt kapağı açtığımızda disk takacak bir slot olmadığını gördük. Lenovo teknik servisi arayarak yardım istedik. Teknisyen m2sata diskin nasıl takılacağını gösteren bilgiyi gönderdi. Ancak diskin takılacağı yerde olması gereken bir parça yoktu. Tekrar Lenovo servisi aradık. Görevli önce m2sata desteği olduğunu buraya taka bileceğimizi söyledi. Durumu anlatınca SSD opsiyonel bu yüzden slot olabilir de olmayabilir de gibi bir açıklama yaptı ve yapabileceğimiz bir şey yok dedi.

Zafer 1.205 Okunma

Cevaplar

  • Zafer 13 Ekim 2016

    Lenovo teknik servisten gönderilen cevap aynen şöyle "Notebook ip 700 modellerin de M2sata girişi mevcut değildir. SSD takmak isterseniz Rpm harddiskini çıkartarak sata girişine takabilirsiniz. Bu işlemi yaptığınızda cihaz garanti kapsamı dışına çıkmamaktadır. " ürünü satarken m2sata desteği var deniliyor, ürün bilgi sayfalarında SSD nin opsiyonel olduğu söyleniyor, telefonla görüştüğüm teknik eleman üründe m2sata desteği olduğunu söylüyor. Bana m2sata yuvasını gösteren resim yolluyor, ben cihazın içinde m2sata sata yuvası olmadığını söyleyince bu özellik opsiyonel çıkabilir de çıkmaya bilirde diye cevap veriliyor, Sikayetvar.com yazdığımda cevap olarak hayır efendim bu üründe m2sata desteği yoktur deniyor. Firma açık açık yalan söylüyor ürünün arkasında durmuyor. Lenovo alacak müşteriler dikkat etsin. Üst düzey özelliklere sahip bir bilgisayarı 5400 rm wd marka 50 dolarlık bir HDD ile satıp SSD desteği vardır deyip sonra pardon yokmuş harddışkınızı sökün yerine SSD takın diyecek kadarda şark kurnazlığı yapan bir firma karşınızda.

  • Lenovo Bilgisayar Temsilcisi12 Ekim 2016

    Sayın müşterimiz, Lenovo ürün ve hizmetleriyle ilgili deneyimlerinizi sikayetvar.com platformundan bizimle paylaştığınız için teşekkür ederiz. Konuyla ilgili müşterimize email yolu ile geri dönüş yapılmıştır. Lenovo’yu seçtiğiniz için teşekkür eder, iyi günler dileriz. Saygılarımla, Lenovo Türkiye

  • Lenovo Bilgisayar Temsilcisi11 Ekim 2016

    Sayın müşterimiz, Lenovo ürün ve hizmetleriyle ilgili deneyimlerinizi ve görüşlerinizi paylaştığınız için teşekkür ederiz. Müşteri danışmanınız, sikayetvar.com platformunda dile getirdiğiniz şikayetinizle ilgili size hizmet vermek üzere telefon veya e-posta yoluyla en kısa süre içerisinde size ulaşacaktır. Saygılarımızla, Lenovo Türkiye

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön