Lenovo Garantili Telefon Arızası İçin İlgilenmeyeceğini Söylüyor!

Akın Z. |

14.05.2015'te aldığım Lenovo a328 model telefonu, kendi kendine açılıp kapandığı için KVK Bakırköy servisine götürdüm. Daha sonra telefonuma gelen mesajda ''telefonunuzda yetkisiz müdahale tespit edildiğinden dolayı onarım ücreti 404 TL'dir.'' Diye mesaj gönderdiler.

Telefona kesinlikle dışarıdan müdahale edilmemiştir, bu tamamen yalandır. Daha sonra Lenovo müşteri hizmetlerini aradım. Bana neredeyse ''Bizi ilgilendirmez'' dediler. Üç-dört aydır kullanılan bir telefon var ve garantisi olmasına rağmen ne Lenovo ne de KVK'nın umurunda değil. Telefondaki görevliler de zorla çalıştırılıyorlar gibi ''Bizi ilgilendirmez'' modunda söyleniyor. İşportacıdan alsaydım ancak bu kadar pişman olurdum.

Etiketler :

Garanti Kapsam Yetkili Servis Ücretlendirme

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Akın Z.
  19 Ekim
  17:50

  Herkese aynı cevabı kopyala yapıştır yapan bir firma var: Lenovo. Ürünü sıfır değil de sanki ikinci el almışız gibi muamele gördük resmen.

 • Akın Z.
  17 Ekim
  10:44

  Geçen sürede Lenovo firması beni ne aradı ne de mail gönderdi. Biz de Lenovo'nun ürününün arkasında duran, kurumsal bir firma olduğunu zannediyorduk. Demek ki yanılmışız. Hiçbir dış müdahale olmadan telefon arızalanıyor ve ürün elinizde kalıyor, ilgilenen yok. Servis tarafından bize garantisi olan üç-dört aylık telefonu açtığımız yalanı söyleniyor ve Lenovo firması da müşteriyle ilgilenmekten çok uzak.

 • 15 Ekim
  12:09

  Sayın müşterimiz,

  Lenovo ürün ve hizmetleriyle ilgili deneyimlerinizi ve görüşlerinizi paylaştığınız için teşekkür ederiz. Müşteri danışmanınız, sikayetvar.com platformunda dile getirdiğiniz şikayetinizle ilgili size hizmet vermek üzere telefon veya e-posta yoluyla en kısa süre içerisinde size ulaşacaktır.

  Saygılarımızla,
  Lenovo Türkiye