06 Şubat 2014

Lenovo Bilgisayarımın Serial Numarasını Öğrenemiyorum

Lenovo S10-2 netbook marka ürün sahibiyim. Windows 7'yi kurarken cihazın altındaki etikette yazılı olan seriali tahriş olduğunda okuyamamaktayım. Dolayısı ile sisteme herhangi bir serial giremiyorum. Konu ile ilgili Lenovo destek bölümünü aradığımda Microsofta yönlendirdiler. Onları aradığımda markalı bilgisayarlara yüklenen Oem windowsların serial bilgilerinin firmalarda olduğunu hatta etiketi onların yapıştırdığını ifade ettiler.

Lenovo dönüş yaptığımda bu konu ile ilgili yardımcı olamayacaklarını söylediler. Şuan ne yapacağımı bilemiyorum. Lenovo'dan daha makul ve mantıklı bir cevap bekliyorum. Ayrıca recovery bölümü ve gizli olan HDD bölüme ulaşamamaktayım.

Mikail 262 Okunma

Cevaplar

  • Mikail13 Şubat 2014

    Kurumun ban attığı mail : Değerli Müşterimiz; sikayetvar.com kanalı ile tarafımıza ilettiğiniz sorun ile ilgili sizinle iletişime geçmeye çalıştık ancak paylaştığınız telefon numarası ile size ulaşamadık. Paylaştığınız sorun ile ilgili Lenovo tarafından yapılacak işlem, Cihazınıza ait Recovery DVD'lerinin tarafınıza gönderilmesidir. DVD gönderimi yalnızca garantisi devam eden ürünler için yapılabilen bir işlemdir. Lenovo garanti sorgulama sistemi üzerinden cihazınızın seri numarası ile sorgulama yapabilirsiniz. Ürünün garantisinin devam etmesi durumunda, 0212 9120134 numaralı telefon ile Lenovo Çağrı Merkezine ulaşabilir; cihazınıza ait Recovery DVD talebinde bulunabilirsiniz. Cihazınızdaki OEM lisansa ait ürün anahtarı bilgisine ulaşmak ne yazık ki mümkün olamıyor. Ürüne ait Lisans anahtarını korumak tamamen kullanıcının sorumluluğundadır. Lenovo Türkiye anlaşılacağı üzere lenovo cihaza garantisi bitinceye kadar sahip çıkıyor. garantisi bitmiş ürünlere benim problemime çözüm bulamıyorlar. bundan sonra lenovo alan arkadaşlara tavsiye ürüne ait "Lisans anahtarını korumak tamamen kullanıcının sorumluluğundadır." cihazı alırken böyle bir uyarı ile ne karşılaştım ne de verilen belgelerde okudum. nasıl bir savunmadır çok enteresan yetkili arkadaşa soruyorum acaba bu Recovery DVD yi satan alabilirmiyim? evetse Recovery DVD ben sorunuma çözüm olacak mı? tşk. bu arada telefon numara doğru ve ulaşılabilirdir.

  • Mikail12 Şubat 2014

    şikayetten sonra bana ulaşan herhangi bir geri dönüş olmadı.

  • Lenovo Bilgisayar Temsilcisi06 Şubat 2014

    Sayın müşterimiz, Lenovo ürün ve hizmetleriyle ilgili deneyimlerinizi ve görüşlerinizi paylaştığınız için teşekkür ederiz. Müşteri danışmanınız, sikayetvar.com platformunda dile getirdiğiniz şikayetinizle ilgili size hizmet vermek üzere mümkünse telefon, değilse e-posta yoluyla en kısa süre içerisinde size ulaşacaktır. Saygılarımızla, Lenovo Türkiye

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön