16 Mayıs 2013

Lenovo Bilgisayarımın Batarya Sorunu Var!

Vatan Bilgisayardan 27 mayıs 2013 tarihinde almış olduğum Lenovo z580 model dizüstü bilgisayar prize takılı dolmuyor uyarısı vermeye başladı. Ürün onarılmıştır şeklinde bir mail aldım. Telefonla ulaştığım teknik destekteki görevli bana sorunun halen devam ettiğini söyledi. Bende bilgisayarı bu şekilde alamayacağımı söyledim ve iade işlemi için kayıt oluşturmasını talep ettim. Tekrar kendim aradığımda görevli bana sorun olmadığını söyledi.

Bilgisayarı almaya gittiğimde sorunun devam ettiğini gördüm yani telefondaki görevli bana yanlış söyledi. Ürünü iade almayacaklarını da bugün söylediler. Tüketiciyi yanıltmaktan suç duyurusunda bulunacağım ayrıca kusurlu ürün içinde yasal yollara başvuracağım.

Ahmet 144 Okunma

Cevaplar

  • Lenovo Bilgisayar Temsilcisi20 Mayıs 2013

    Sayın müşterimiz, Lenovo ürün ve hizmetleriyle ilgili deneyimlerinizi sikayetvar.com platformundan bizimle paylaştığınız için teşekkür ederiz. Konuyla ilgili müşterimize telefon yolu ile geri dönüş yapılmıştır. Lenovo’yu seçtiğiniz için teşekkür eder, iyi günler dileriz. Saygılarımla, Lenovo Türkiye

  • Ahmet 16 Mayıs 2013

    sürekli olarak oyalama taktiği ile işlerinizi yapıyorsunuz. daha önce de aranacağım söylendi ama 5 gün boyunca kimse aramadı. müşteri temsilcinize sorunumun çözüldüğünü defalarca doğrulatmama rağmen bilgisayarımı teslim almaya gittiğimde aynı sorunun devam ettiğini gördüm. yani müşterinizi resmen telefonda aldattı çalışanınız. müşteri temsilcilerinizin böylesine ciddiyetten uzak tutumu firma olarak sizin sorumluluğunuzda olmalı. sonuç olarak ayın 9'undan beri firmanızda olan yani verildiği tarih itibari ile 11 günlük olan bilgisayarıma iade vermemeniz ve sorunun donanımsal olmadığını söyleyip bu şekilde bilgisayarımı kullanamaya devam etmemi telkin etmeniz ne kadar etik ve satış ahlakı ile bağdaşıyor bilemiyorum. sorunu devam eden bilgisayarı bana sorunsuz şeklinde imza attırıp vermeye çalışmanız da ayrı bir değerlendirme konusu. müşteri yanıltmaktan hakkınızda yasal haklarımı kullanacağım. 3 sene bile sürese mahkeme sürecinden vazgeçmeyeceğim. resmen benimle alay edildi firmanız tarafından.

  • Lenovo Bilgisayar Temsilcisi16 Mayıs 2013

    Sayın müşterimiz, Lenovo ürün ve hizmetleriyle ilgili deneyimlerinizi ve görüşlerinizi paylaştığınız için teşekkür ederiz. Müşteri danışmanınız, sikayetvar.com platformunda dile getirdiğiniz şikayetinizle ilgili size hizmet vermek üzere mümkünse telefon, değilse e-posta yoluyla en kısa süre içinde size ulaşacaktır. Saygılarımızla, Lenovo Türkiye

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön