29 Mart 2013 #1712975

Lenovo Teknik Servis Hizmet Kusuru!

Uluslararası garantisine güvenerek aldığım y580 dizüstü bilgisayarı ilk aldığım 10 gün içerisinde çıkardığı bir sorun nedeniyle servise götürdüm, sorun değilmiş, şarj aleti yanlış verilmiş, yeni şarj aleti aldım. Fakat bu sürede bilgisayarı açıp kaparlarken sağ taraftaki usb portu çalışmamaya başladı. Bu sürecin başından 5 ay geçti, halen parça beklediklerini söylüyorlar, ve tüm makamlarını aramama rağmen aynı 'yurtdışından aldığınız için ürün değişimi yapamıyoruz' lafını tekrarlamaktalar.

Derin 111 Okunma

Cevaplar

 • Derin12 Ağustos 2013

  Şikayetim hakkında hiçbir şey yapılmadı ve halen sorun yaşıyorum, şu anki tecrübem ile kimseye Lenovo almayı tavsiye etmiyorum, bundan sonraki bilgi işlem danışmanlığı işlerimde de Lenovo ile çalışmayı düşünmüyorum.

 • Derin12 Ağustos 2013

  Laptopumu servisten aldım, bana sormadan klavyeyi Türkçe Q yapmışlar, eski haline geri getirmek için stok yok, beklemeniz gerekir dediler. Artık söyleyecek laf bulamıyorum, bilgisayar 9 ay serviste kaldı. En az 1 sene garantimin uzatılmasını arz ediyorum, başka kanallardan ulaşılamadığı için buradan yazıyorum, umarım Lenovo'nun bu servis sorunu bir defalık bir hatadır ve gereği yapılır, garantisi güvenilir olduğu için büyük bir firmadan bilgisayar alıp bu kadar sorun yaşamayı beklemiyordum.

 • Derin16 Nisan 2013

  Halen sonuc yok, kısacası bir yıl ön ödemeli bilgisayar almış oldum, elime geçtiğinde piyasa değeri yüzde 30-40 düşmüş olacak.

 • Derin29 Mart 2013

  Telefon ettiler ama parçanın takibine bakacakları dışında bir şey söylemediler. Zaten daha önce Ocakta, sonra da Şubatta geleceğini söylemişlerdi, şimdi de Nisan sonu diyorlar.

 • Lenovo Bilgisayar Temsilcisi29 Mart 2013

  Sayın müşterimiz, Lenovo ürün ve hizmetleriyle ilgili deneyimlerinizi sikayetvar.com platformundan bizimle paylaştığınız için teşekkür ederiz. Konuyla ilgili müşterimize telefon yolu ile geri dönüş yapılmıştır. Lenovo’yu seçtiğiniz için teşekkür eder, iyi günler dileriz. Saygılarımla,

 • Lenovo Bilgisayar Temsilcisi29 Mart 2013

  Sayın müşterimiz, Lenovo ürün ve hizmetleriyle ilgili deneyimlerinizi ve görüşlerinizi paylaştığınız için teşekkür ederiz. Müşteri danışmanınız, sikayetvar.com platformunda dile getirdiğiniz şikayetinizle ilgili size hizmet vermek üzere mümkünse telefon, değilse e-posta yoluyla en kısa süre içinde size ulaşacaktır. Saygılarımızla, Lenovo Türkiye

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön