10 Şubat 2016

Lenovo Kusurlu Cihaza Kullanıcı Hatası Diyerek Ücret Talep Edilmesi

08.02.2016 tarihinde Lenovo onarım merkezine ulaşan yb0***20 Seri numaralı cihazımın kulaklık girişini yaklaşık 1 ay önce kullanmam gerekti, sürekli kullanılan bir donanım değil sonuçta. Kulaklık girişinin arızalı olduğunu tespit ettim ve ilk fırsatta Lenovo çağrı merkezi ile görüşüp kayıt açıp yolladım.


Bana fiyat teklifi göndermişler sözde hala elime ulaşmadı. Buna göre kulaklık girişi kullanıcı hatasından bozulmuş. Bende Bilgisayar teknisyeniyim, ilk defa kullanılan üründe sorun çıkıyorsa bu kullanıcı hatası değil ürün kusurudur.


Ayrıca bana bunu kanıtlayın dediğimde, kanıtlamak zorunda değiliz deniliyor. O soketi benim bozmam için oraya sis veya çivi sokmam lazım bunun neticesinde ya kısa devre oluşur ve başka parçada arıza çıkar ya da soket kırılır. Benimkinde ise cızırtı var, ses kesme var. Lenovo iyice sorumsuz bir firma olmuş. Sorun çözmeyip, sorun çıkartıyorlar.

Buğra 306 Okunma

Cevaplar

  • Buğra17 Şubat 2016

    Sayın sorumsuz ilgisiz alakasız Lenovo firmasının personeli; Ne telefonla ne de e-posta üzerinden dönüş olmadığı gibi, ayın 11inde iadesini talep ettiğim cihazımı tarafıma geride göndermiyorsunuz. Lenovo ile bir daha çalışmayacağımdan ve tüm müşterilerimin Lenovo almasını engelleyeceğimden emin olabilirsiniz.

  • Lenovo Bilgisayar Temsilcisi10 Şubat 2016

    Sayın müşterimiz, Lenovo ürün ve hizmetleriyle ilgili deneyimlerinizi ve görüşlerinizi paylaştığınız için teşekkür ederiz. Müşteri danışmanınız, sikayetvar.com platformunda dile getirdiğiniz şikayetinizle ilgili size hizmet vermek üzere telefon veya e-posta yoluyla en kısa süre içerisinde size ulaşacaktır. Saygılarımızla, Lenovo Türkiye

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön