18 Nisan 2014

Lenovo Kullanılmış Anakart Taktı

1.04.2014 tarihinde servise ekran kartı bozuk olarak verdiğim PC 18.04.2014 tarihinde elime ulaştı. Bilgisayarı açtım ve ses çıkmadığını farkettim servisi aradım bağlandılar yapamadılar.
biosa girdim biostaki seri numarası bana ait değildi. Kasayı incelediğimde kasanın japon yapıştırıcısı ile yapıştırıldığını gördüm ve bisota ki seri numarayı yazdığımda anakartın tamir görmüş anakart olduğunu gördüm.


Yani 20 gündür beni yurt dışından parça gelecek diye bekleten Lenovo aslında bozuk PC'lerden toplama yapıp bana göndermiş. Tüm yasal yollardan hakkımı arayacağım. Ya bana Y510p S'li model gönderir yada Y500 S'li model gönderip mağduriyetimi giderirsiniz. Yada Bu işi sonuna kadar arkasını bırakmam.

Serhad 419 Okunma

Cevaplar

 • Serhad02 Mayıs 2014

  bilgisayarın üst modeli ile değişim kararı 24 Nisan 2014 tarihinde çıktı ancak 30 Nisan 2014 tarihinde kargoya verildiği söylenmesine rağmen elime ulaşmadı. Kargo firması Gülbağ şubesini ve buradaki şubeyi aramama rağmen adıma herahngi bir kargonun olmadığı söyleniyor. Lenovo hala zaman geçirmeye devam ediyor.

 • Serhad24 Nisan 2014

  Telefonla dönüş yapıldı faturam istendi ama devamı hakkında herhangi bir işlem yada arama söz konusu değil. Lütfen son işlemler hakkında bilgi verin. Faturayı gönder demekle iş bitmiyor sanırsam.

 • Serhad22 Nisan 2014

  İşlemler hala devam ediyor faturamı istediler. Sürecin neasıl süreceği yada daha sonra arayıp aramayacaklarını bilmiyorum. tüm işlemler sonuçlanmadan olumlu yada olumsuz birşey yazmayacağım

 • Lenovo Bilgisayar Temsilcisi22 Nisan 2014

  Sayın müşterimiz, Lenovo ürün ve hizmetleriyle ilgili deneyimlerinizi sikayetvar.com platformundan bizimle paylaştığınız için teşekkür ederiz. Konuyla ilgili müşterimize telefon yolu ile geri dönüş yapılmıştır. Lenovo’yu seçtiğiniz için teşekkür eder, iyi günler dileriz. Saygılarımla, Lenovo Türkiye

 • Serhad21 Nisan 2014

  Yarın sabah itibariyle savcılığa suç duyurusunda bulunarak tüm yasal yollara başvuruyorum

 • Serhad18 Nisan 2014

  kesinlikle bir dönüş yapılmıyor. Bana ekran kartını değiştirdik deyip ssd ve hdd si bozuk bir makinenin tüm parçalarını benim ekran kartı haricinde herşeyi çalışan makineme takıyorlar ve bu konu hakkında bilgi dahi verilmiyor. Ayrıca parçaların tamamı kullanılmış parçalar yani yurtdışından parça gelecek deyip beni 17-18gün boyunca beklettiler ve şimdi hiç birşey yokmuş gibi rapor çıkarıp gidip gold dan talep edin diyorlar. Kusura bakmayın ama tüm haklarımı arayacağım. Ne servis görevinizi yerine getiriyorsunuz nede müşteri memnuniyetini göz önünde bulunduruyorsunuz. Müşteriyi salak yerine koymanızda cabası!

 • Lenovo Bilgisayar Temsilcisi18 Nisan 2014

  Sayın müşterimiz, Lenovo ürün ve hizmetleriyle ilgili deneyimlerinizi ve görüşlerinizi paylaştığınız için teşekkür ederiz.Müşteri danışmanınız, sikayetvar.com platformunda dile getirdiğiniz şikayetinizle ilgili size hizmet vermek üzere mümkünse telefon, değilse e-posta yoluyla en kısa süre içerisinde size ulaşacaktır. Saygılarımızla, Lenovo Türkiye

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön