16 Nisan 2013 #1747067

Lenovo Bilgisayarımın Arızası Garanti Kapsamında Giderilmiyor!

23/3/2013 'de Vatan Bilgisayar'dan aldığım Lenovo z500 laptop 'un 5 gün sonra vidalarıyla oynandığını fark ettim ve ertesi gün derhal değişim talebiyle Vatan Bilgisayar'a götürdüm. Ürünüm servis raporu için Lenovo servisi gönderildi ve servis raporuna göre 1530 tl verip satın aldığım bilgisayarı 5 gün içinde içini açıp tüm garanti kağıtlarını yırttığım ve arka kapak vidalarını fazla sıkarak zedelediğim yazıyor ve ürünün tamiri için 200 tl isteniyor. Ürün paketlenmeden zedelenmiş, açılmış, refubrish yapılmış ve bana satılmış durumda.

Halit 198 Okunma

Cevaplar

 • Halit20 Nisan 2013

  Ürünü Tüketici Mahkemesine başvurmak üzere teslim aldım. Bir laptopu ne kadar dıştan inceleyip kontrol etseniz de kapaklarının içindeki garanti etiketlerini göremezsiniz, hakkımı her kulvarda ve gerekirse de çirkeflik yaparak arayacağım. Paramı VATANBİLGİSAYAR ya da LENOVO çöplüğüne atmayacağım.

 • Halit18 Nisan 2013

  Bu yazıyı okuyanlara nacizane önerim ürünü teslim alırken vidasına kadar kontrol edin fakat benim durumum öyleki vidası sağlam olsa farketmeseydim bile içindeki garanti etiketleri yırtık olduğu için ürün yinede elimde patlayacaktı. Alışverişten önce tekrar düşünün derim.

 • Halit17 Nisan 2013

  Doğru geri dönüş yapıldı ilgi için teşekkürler, ürünün fabrikadan kalite kontrolleri yapılarak çıktığına dair, refubrish olamayacağına dair bana bilgilendirme yaptılar fakat bu benim şikayetimi ya da sıkıntımı çözmüyor. Yasal yollara başvurmam gerektiği konusunda bilgilendirildim ve dönüş yapan kişi uzun zamandır bu işi yapmasına rağmen ilk kez böyle bir vaka ile karşılaştığını belirtti.

 • Lenovo Bilgisayar Temsilcisi17 Nisan 2013

  Sayın müşterimiz, Lenovo ürün ve hizmetleriyle ilgili deneyimlerinizi sikayetvar.com platformundan bizimle paylaştığınız için teşekkür ederiz. Konuyla ilgili müşterimize telefon yolu ile geri dönüş yapılmıştır. Lenovo’yu seçtiğiniz için teşekkür eder, iyi günler dileriz. Saygılarımla, Lenovo Türkiye

 • Lenovo Bilgisayar Temsilcisi17 Nisan 2013

  Sayın müşterimiz, Lenovo ürün ve hizmetleriyle ilgili deneyimlerinizi ve görüşlerinizi paylaştığınız için teşekkür ederiz. Müşteri danışmanınız, sikayetvar.com platformunda dile getirdiğiniz şikayetinizle ilgili size hizmet vermek üzere mümkünse telefon, değilse e-posta yoluyla en kısa süre içinde size ulaşacaktır. Saygılarımızla, Lenovo Türkiye

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön