Toplam çözüm sayısı
..
Lenovo Bilgisayar ile ilgili

Şikayetin Durumu

  •   Yayında
  •   Cevaplandı
  •   Çözüldü

Gökhan'ın şikayet sonucundan memnuniyeti

tam yıldız boş yıldız boş yıldız boş yıldız boş yıldız 1

  • profile
  • profile
2 Destekçi
  2 Yorum

Lenovo Bilgisayar Yetkili Servisin Kolay Yoldan Müşteri Hatası İle Ücret Talebi

1.283görüntüleme
Gökhan
Gökhan 29 Aralık 2020 20:39

18.12.2020 tarihinde Bornova Vatan Bilgisayar ® Mağazasından Lenovo Ideapad flex5 core i3 dizüstü bilgisayar aldım. Kurulumu mağazada yaptırdığım için pandemi nedeniyle evde 3 gün beklettikten sonra cihazı çalıştırdım. Bluetooth mouse USB aparatını 2 USB portuna da taktım, mouse çalışmadı. 22.12.2020 tarihinde cihazı aldığım Vatan Bilgisayar mağazasına gittim. Önce kurulumun yapıldığı kısma, sonrasında yan taraflarında bulunan müşteri hizmetlerine durumu sırasıyla anlattım. Bahse konu birimdekiler de USB portu kendilerine ait mouse vb... Cihazlar ile denediler. Kendilerine portu da kontrol etmeleri konusunda uyardım. 

Bir sorun yok gibi, ancak yazılımı tekrar yükleyip deneyeceklerini, sorun devam ederse yetkili servise göndereceklerini söyleyerek cihazımı teslim aldılar. Birkaç gün sonra Vatan Bilgisayar müşteri hizmetlerinden gelen mesajda cihazdaki sorunun; kullanıcı hatası sonucu oluştuğunu ve 323.44 TL ödeme yapmam gerektiğini ve mesajla "onay" yazıp belirtilen numaraya SMS atmam gerektiğini belirttiler. 21.12.2020 tarihinde bahse konu mağaza müşteri hizmetlerine tekrar giderek 199 ®6 yılından beri gerek gerekse ev ortamında bilgisayar cep telefonu vb... Cihaz kullanan birisi olarak mouse jakını takarken nasıl takarak zarar verebileceğimi anlatmalarını istedim. Görevli personel, servis beyanı böyle dediler. Ben de kendilerine siz benim jackı cihaza sokarken sağlam olan bir portu bozamayacağımı neden dikte etmiyorsunuz dediğimde biz servis değiliz dediler. 

Yetkili bir kişi; bir insanın yeni almış olduğu diz üstü bilgisayarının sağlam olan, sadece tek bir şekilde ve yönde takılabilme özelliği olan USB portuna bilerek ya da bilmeyerek bir jackı nasıl takıp da fiziksel olarak bozabileceğini anlatabilecek mi acaba? Ya da bahse konu port içerisindeki pinler zaten açıktı da ( ayıplı mal) ben jackı sokarken (bu durumu öngöremediğimden) pin/pinleri eğerek deforme mi ettim? Lütfen para kaybedilmemek uğruna insanları saf yerine koymayın. Lütfen.

Lenovo Bilgisayar Logo
Lenovo Bilgisayar30 Aralık 2020 17:30

Sayın müşterimiz, Lenovo ürün ve hizmetleriyle ilgili deneyimlerinizi ve görüşlerinizi paylaştığınız için teşekkür ederiz. Müşteri danışmanınız, sikayetvar.com platformunda dile getirdiğiniz şikayetinizle ilgili size hizmet vermek üzere telefon veya e-posta yoluyla en kısa süre içerisinde size ulaşacaktır. Saygılarımızla, Lenovo Türkiye

Gökhan
Gökhan11 Ocak 14:05

En kısa sürenin açılımı nedir? 1 hafta/1 ay/ 1 yıl? Müşterilerinize verdiğiniz değeri anlamaya çalışıyorum.

Lenovo Bilgisayar Logo
Lenovo Bilgisayar1 hafta önce

Sayın müşterimiz, Lenovo ürün ve hizmetleriyle ilgili deneyimlerinizi sikayetvar.com platformundan bizimle paylaştığınız için teşekkür ederiz. Konuyla ilgili müşterimize email yolu ile geri dönüş yapılmıştır. Lenovo’yu seçtiğiniz için teşekkür eder, iyi günler dileriz. Saygılarımla, Lenovo Türkiye

Gökhan
Gökhan1 hafta önce

2 gün önce e posta adresime Lenovo dan sorunun hala kullanıcı hatası olduğunu belirten bir yazı ve şikayetimi kapatmam talep edilmiştir. Bu yazıyı yazan sayın yetkili: Siz kendinize; 24 yıllık bir bilgisayar kullanan insan olarak ve belirli imkanlarınızla iyi bir marka olduğunu düşünerek bir bilgisayar alsanız ve de ilk çalıştırdığınızda kablosuz mouse aparatını sokete nasıl hatalı sokarak hasar verebileceğinizi bir Sn... Düşünerek, fikir ve çözüm üretin lütfen. Bu kasamda; tarafıma servisinize yapılan ödeme geri iade edilmeden şikayetimden vazgeçmeyeceğimi ve fırsat bulduğum her türlü ortamda bu konuyu dile getireceğimi belirtmek isterim.

  • profile
  • profile
2 Destekçi
  2 Yorum

2 Yorum

Gökhan
Gökhan08 Ocak 20:01
 

Bir haftada dünya turu atıldığı bir yüzyılda, Lenovo markasının; ya ürünlei çok problemli ya da müşteri hizmetleri departmanı çok problemli ki kalıp mesaj haricinde hala bana ulaşamıyorlar.

Olcay
Olcay14 Ocak 00:06
 

Bana 6 haftadır dönüş yapacaklar Gökhan bey sanırım 1 yıl en kısa süreleri.

Yorum yazabilmek için ya da .
profile-icon

Benzer Şikayetler